Prečo boli testy pozitívne, ak nie som tehotná?

Zodpovedané
5. jún 2022

Dobrý deň,

minulý mesiac som mala menštruáciu 1. 5. do 5. 5. Snažíme sa o ďalšie dieťa. Menzes mi chodí pravidelne, takže mi mal prísť 1. 6. ale neprišiel. Skúsila som tehotenský test, a ten ukázal slabú čiarku druhú. Na druhý deň mi stále neprišiel, tak som skúsila spraviť si test ráno a ešte aj poobede a boli tam zase dve čiarky. Prvé dva testy mali také slabšie ale tretí už mal silnejšiu tú druhú.

V ten deň som bola na sone prsníkov, tak som využila situáciu a keď som išla dať výsledky môjmu gynekológovi tak som povedala, že mi mešká druhý deň a mám pozitívne testy. Vyšetril ma ale nevidel tam nič. Zobral krv ale ani podľa výsledkov krvi nie som tehotná. Potom už 3. 6. som dostala aj menzes. Mám silné bolesti v podbrušku a nevoľnosť a tak nechápem tie pozitívne testy keď tehotná nie som.

Prečo boli testy pozitívne?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

tak to je skutočne zaujímavé. Na ultrazvuku ešte nemuselo byť nič takto na začiatku vidieť, ale v krvi by mala byť hodnota hCG aspoň mierne zvýšená pokiaľ boli tehotenské testy pozitívne…

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník