Prečo mám bolesť pupka po laparoskopii vaječníkov?

Zodpovedané
7. nov 2022

Dobrý deň,

pred pol rokom som bola na diagnostickej laparoskopii vaječníkov. Miesto pod pupkom kde mám jazvu ma nebolí, avšak cca 3 mesiace pociťujem miernu bolesť nad pupkom a vnútri pupka pri dotyku, alebo keď ležím na bruchu. Bolí ma to nepravidelne... pár dní ako aj teraz bolí, potom zase prestane a tak stále dookola.

Bola som s tým raz na chirurgii, ale ultrazvuk herniu vylúčil a tak neviem či to mám nechať tak, keďže je to mierna bolesť... alebo ísť s tým znovu na chirurgiu, alebo či sa s niečím takým chodí aj na gynekológiu. Som trošku smutná, že som vôbec na tú laparoskopiu zbytočne šla, predtým som nikdy nemala taký problém.

O čo by sa mohlo jednať?

Ďakujem vopred. Pekný deň.

Dobrý deň,

zbytočne ste diagnostiku hádam neabsolvovali, tak to neberte. Z nejakého dôvodu zindikovaná bola.

Pokiaľ bola vylúčená hernia, tak oblasť pravdepodobne potrebuje iba čas. Ak by sa ale bolesti stupňovali, vyhľadajte chirurga opäť. Na gynekológii Vám s týmto problémom najskôr nepomôžu a rovnako Vás pošlú na chirurgiu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník