Prečo mám bolesti svalstva 2 mesiace po sekcii?

Zodpovedané
23. dec 2021

Dobrý deň,

som 2 mesiace po cisárskom a bolí ma svalstvo na spodnom bruchu. Koža je stále necitlivá. Keď sa o niečo opriem, alebo ma malá kopne, tak ma to dosť bolí. Pri pôrode mi vyberali aj maternicu, lebo v nej bola vrastená placenta.

Môže to byť tým?

Ďakujem

Dobrý deň,

zotavovanie po sekcii trvá rôzne dlhý čas. V priemere môže trvať 6 - 12 mesiacov. Necitlivosť v mieste jazvy je úplne prirodzená.

Vo Vašom prípade bol výkon rozšírený aj o hysterektómiu, preto sa niet čo čudovať.

Dajte tomu čas.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník