Prečo mi nechodí menštruácia načas?

Zodpovedané
5. jan 2022

Dobrý deň,

stáva sa mi, že menštruácia mi meškala aj 3 dni. Naposledy 4. Teraz mi mešká 5 dní. Bolesť vaječníkov je výrazná ako pri každej menštruácii. Pri pohlavnom styku si s priateľom dávame pozor, stále používame prezervatív.

Prečo mi každý mesiac mešk menštruácia?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ mešká každý mesiac napríklad 3 dni, tak je možné, že sa Vám prirodzene predĺžil cyklus z 28 dní na 31 dní.

Nie vždy funguje hormonálny systém ako hodinky. Plus mínus pár dní je ešte v úplnom poriadku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník