Posunutý cyklus a stres ?

9. nov 2019

Dobrý deň. Chcela by som vás poprosiť o radu. Mám 17 rokov a priateľa. Mali sme už pohlavný styk, vždy chránený prezervatívom a vždy po sme ho aj skontrolovali nafúknutím, či nie je prasknutý. Vždy bol v poriadku. Menštruáciu mávam väčšinou pravidelnú, ale teraz mi mešká 2 dni. Sme si vedomí rizika, že sa môže stať aj “nehoda” ale tá sa na milion percent nestala, pretože sme bez ochrany nikdy nešli. Mám už 2 mesiace obrovský stres (osobne problemy a skola). Vzdy den pred menstruaciou ma bolia prsia, co ma aj boleli. Uz ma nebolia. Mám ako vždy predmenštruačnú bolesť v podbrušku a aj krémový hlien. Nemám ale žiadne špinenie čo by naznačovalo menštruácii alebo tehotenstvu. Myslíte že by to predsa mohlo byť dieťatko, alebo len posunutý cyklus a stres? Ďakujem za rady a ešte raz píšem, že s priateľom si dávame veľký pozor a sme si vedomí rizika.

evamea
9. nov 2019

A prečo si nespravíš test?

autor
9. nov 2019

@evamea chcela som najprv radu od starších a múdrejších skôr, než budem robiť test. Mám to v pláne. Prosím o rady. Test si spravím. Ďakujem

evamea
9. nov 2019

Môže to byť dieťa, môže to byť stres. To, že ti v období dospievania mešká menštruácia neznamená, že si tehotná, takisto ako keď sa chrániš neznamená, že tehotná byť nemôžeš. My sme vám nesvietili. Odpoveď zistíš vtedy, keď si spravíš test. Neviem akú radu od skúsenejších si čakala. 🙂

sara07
9. nov 2019

skus si viac naštudovat v tejto oblasti, otehotniet môžeš aj z tzv kvapky rozkoše a môže tam byt malá prasklina ktoru nafuknutim neuvidíte , takže zbytočne to podla mna nafukujete
skus si dat teply kupel, a viac pi vody, a urob si test

pannama1
9. nov 2019

treba si vyskusat spravit test a ked bude negativny, tak meskanie sposobuje tvoj stres. pokial si v strese, tak menstruacia ti moze aj dlhsie meskat.

autor
9. nov 2019

@sara07 podľa mňa to zbytočné nie je, pretože kebyže tam je prasklina, tak by cez ňu fučal vzduch a kebyže vzduch nefučí, tak cez tú prasklinku neprejde ani ejakulát. Ďakujem za rady, test si určite urobím, ak mi budú meškať dlhšie. Vážim si vaše odpovede

patriccia1
9. nov 2019

Su to ešte len 2 dni nestresuj. Daj si pohar červeného vína.. ja som si vždy vravela a upokojovala sa tým.. že "určite niesom tehotna veď niektore pary sa snažia aj mesiace..roky...neni sanca.." a to sme mavali vzdy nechraneny sex.. o tom že už posledne upokojovanie po tyždňovom meškani mi bolo prd platne nehovorim radšej 😂 ale moze to by kludne stres mohlo sa to kludne proste len posunuť.. neberies HAK čiže to ze sa ti to moze barsjak posunut v 17 je uplne normalne.
Ak nepridu do 2 dni tak urob test 🙂 drzim palce 😘

autor
9. nov 2019

@patriccia1 ďakujem, upokojila si ma veľmi. Máš pravdu. Ešte som zabudla doplniť, že v októbri som bola na 2. Injekcii proti HPV vírusu, takže aj to môže byť dôvod. Veľmi pekne ďakujem za radu💜🍷

autor
9. nov 2019

Ďakujem všetkým za odpovede, dostala som menzes🔥🔥Prišiel priateľ ma upokojiť a hneď som dostala, haha. 😂😍Ešte raz ďakujem💜

sara07
9. nov 2019

inak to nafukovanie počujem prvy raz, nerobíš si fakt srandu ? to musí byt celkom ako komické ked si to predstavím, inak pisala som nie o diere ale malej trhline máš predstavu ako velká je vlastne spermia ? ked si zistíš uvidíš že to stačí

klarissa25
9. nov 2019

@sara07 presne keď som toto čítala som si pomyslela že to musí byť nejaká sranda....

autor
9. nov 2019

@sara07 naozaj to myslím s nafukovaním vážne. Vždy po sexe ho nafúkneme či nefučí😂😄Nemám dôvod si z takýchto vecí si robiť srandu. Sú to vážne veci😇

modrykoniicek
9. nov 2019

2 dni je ešte nič.Úplne zbytočne sa stresuješ.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre