Prečo sa mi po interupcii nedarí otehotnieť?

Zodpovedané
11. okt 2021

Dobrý deň,

pred 4 rokmi som podstúpila interupciu. Mám choré dievčatko a bála som sa, či to zvládneme.

Mohlo to zanechať na mojej maternici niečo?

Pokúšame sa o bábätko a už druhý rok sa nedarí.

Ďakujem

Dobrý deň,

mohlo samozrejme, ale jednoduchým ultrazvukovým vyšetrením sa dá povedať či je všetko v poriadku - konkrétne sa pozrie výška sliznice maternice v rámci cyklu.

Najlepšie bude Váš stav riešiť aktívne s gynekológom, ktorý Vás v prvom rade kompletne vyšetrí. Zistí, či máte pravidelnú ovuláciu, prípadne či nejde o hormonálnu poruchu. Eventuálne Vás podľa výsledkov odošle do centra asistovanej reprodukcie.

Držím palce!

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník