Používame cookies. Viac informácií tu. OK
konik1402
16. júl 2019

Ahoj, rozdvojenú maternicu mám aj ja. Mám dve - dnes už dospelé deti. Kvôli tejto deformácii som rodila cisárskym rezom - obidva pôrody. Lekár ma varoval, že dieťa nedonosím, ale nedal ma na rizikové tehotenstvo. Napriek tomu sa obe deti narodili zdravé. Asi som mala šťastie 🙏 neboj sa, to, že sa nedarí otehotnieť teraz, neznamená, že neotehotnieš v budúcnosti. A možno práve vtedy, keď sa prestanete snažiť a budete si milovanie normálne užívať. ❤

katty1703
autor
16. júl 2019

No mna už teraz dr zaraďuje na rizikové tehotenstvo . V septembri má chce poslať na konzultáciu do rizikovej ambulancie . Ono je to tak že manžel robí v zahraničí tak je strašne malo doma . Takže veľa príležitosti na otehotnenie veru nemáme .

katty1703
autor
16. júl 2019

A dnes som bola na kontrole robila mi sono . Hovorila že mam vysoku sliznicu ( mala by som dostať každú chvíľu menzes ) ale na pravej strane maternice bola vyššie a na ľavej asi o väčšiu polovicu nižšie . Myslíš že je to nejaký problém ? Nič mi k tomu nepovedala , ale zaujimalo by má preco to tak je .

dadka1996
17. júl 2019

Ahoj. Ja mám tiež zdvojenú maternicu (uterus bicornis) otehotnela som 2x ale v oboch prípadoch som potratila v7tt čiže myslím že tá maternica vôbec nie je dôvod prečo som potratila. Ale že za tým bude niečo viac. Jedine riziko takejto maternice je že možno budeš musieť rodiť cisárskym rezom pretože bábätko nebude mat dosť miesta sa otočiť alebo predčasný pôrod. Držím palce aby sa podarilo 😊

bona
17. júl 2019

Mám za sebou 3 tehotenstva,pri každom som otehotnela bez problémov a vlastne veľmi “rýchlo”😊 prvé úplne bezproblémové,pôrod načas,spontánny. Druhé s komplikáciami,hematóm na začiatku,potom neskôr krvácanie,nemocnica a predčasný spontánny porod v 28tt,príčinu mi nevedeli povedať. Až po 2.porode pri bežnej preventívke moja Dr.vyslovila “podozrenie” na dvojrohu maternicu (nie úplne,ale mám tam akoby prepážku),povedala,že možno to mohla byt príčina predčasného pôrodu,že bol maly zle “uložený”,ale nevedela mi to povedať s určitosťou. Minuly rok som otehotnela 3.krat,od začiatku ma Dr. sledovala viac,pretože babatko sa uložilo viac doprava,no ľavá strana maternice mala presne vyššiu sliznicu,takze ma upozornila na možnosť krvácania,vypísala ma na PN,nariadila kludovy režim a pre istotu Duphaston,keby sa krvácanie objavilo. Našťastie bolo všetko v poriadku,ako tehotenstvo pokračovalo malá si spravila dostatok miesta a maternica sa rozťahovala ako mala. Jediná “komplikácia” bola,že kvôli tej prepážke sa nemohla otočiť,zostala KP a tak som musela rodiť cisarskym. Držím palce,nech sa všetko podarí!

katty1703
autor
17. júl 2019

Ďakujem dievčatá . Dobre sa číta že aj s touto diagnózou sa dá otehotnieť a porodiť dieťa .
Tak uvidim či sa aj nám podarí . Brali ste aj nejaké vitamíny pred otehotnením?

dadka1996
17. júl 2019

@katty1703 ber iba kyselinu listovú, nič viac si myslím že netreba 😊

marcelatje
17. júl 2019

Anomálie maternice nie sú také ojedinele. Mne ju zistili až v druhom tehotenstve 🤦‍♀️ obe deti som kvôli tomu rodila sekciou.

yollanda
17. júl 2019

@katty1703 aj ja mám dvojkomorovú maternicu. Mám 2 deti

barboritta
17. júl 2019

Aj ja toto mam.chystam sa porodit 5-te dieta.iba jedno z nich bolo rodene sc,aj to z ineho dovodu

malicka_mysicka
17. júl 2019

@katty1703 ahoj, aj ja mam, s otehotnenin nebol problem ale tehotenstvo bolo narocne, krvacala som vela a casto, otvarala som sa. Nakoniec som prenasala 😉

butterfly333
17. júl 2019

@katty1703 aj ja som mala rozdvojenu ci dvojitú maternicu. Potratila som 4x do 13tt potom mi zistili ze mam problém s tou maternicu poslali ma na onkológiu do nemocnice na operáciu kde mi to zoperovali potom som už do nosila 2 deti aj keď celé tehu rizikové 2x mi robili serklaž jeden pôrod prirodzene druhý cisársky.

katty1703
autor
17. júl 2019

Ja idem teraz v auguste na podrobnejšie sono lebo moja dr nevidí v ničom problém . Ale asi niekde problém musí byt keď nemôžem otehotnieť . Aby mi pozrel do akej miery je rozdvojena alebo take niečo mi hovorila. A tiež či to treba operovať alebo nie

maciatkoe
17. júl 2019

@katty1703 a preco nejdes rovno na hysteroskopiu? To by ti uplne dokladne pozreli maternicu. Sonom sa to tak dobre pozriet neda...

katty1703
autor
17. júl 2019

No pojdem najskôr na to sono . A keď tak budem sa pýtať aj inam na vyšetrenie . Uvidim co mi povie na tom sone. Keď pojdem k mojej dr z výsledkami nech má pošle niekde teda .

maciatkoe
17. júl 2019

@katty1703 no uz ako chces, ale hysteroskopiou by si to mala dokladne pozrete. Tiez na hysteroskopiu sa chystam. Robia to sice v narkoze. Ale stoji mi to za to, ze budem vediet podrobne ci mam v poriadku maternicu. Sono je len orientacne.

katty1703
autor
17. júl 2019

Tak keď som už objednaná na sono tak pojdem aj tam . A určite to neskončí len pri tom sone . Určite chcem aj iné vyšetrenia podstúpiť nech viem na čom som a nech sa to už konečne rieši . Ved už niesom najmladšia ☺️

vea28
17. júl 2019

Ahoj. Ja mám tiež maternicu bicornis unicolis, mám dve deti a obe na druhý pokus. Pred dcérou som potratila a pred synom odumrel plod. Obe deti mám narodené sekciou, dcéra bola koniec panvový a syn sa dva týždne pred termínom otočil hlavou dolu, vraj zázrak,ale aj tak mi urobili cekciu, možno aj kvôli veku a iným zdravotným problémom. Bola som celé druhé tehotenstvo vedená v rizikovej poradni,ale až do posledného dňa som robila, žiadna PN. Je to individuálne a preto sa netreba vzdávať. Urobili mi aj HSG vyšetrenie, kde potvrdili anomáliu maternice. Možno trebalo by ísť aj na vyšetrenie na hematológiu a to podrobné, stačí aj troška hustejšia krv a môžeš vždy potratiť. Moja hematologička povedala, že veľmi veľa žien potratí pracovné problém s krvou a lekári nechcú posielať na toto vyšetrenie po prvom potrate.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli