Test na tehotenskú cukrovku

lunedi
3. nov 2012

Čaká ma test na tehotenskú cukrovku. Som v 25 týždni tehotenstva. Lekárka mi povedala,že Spofagnost Glucotum mám užiť večer o 6-tej a do nasledujúceho rána(kedy mám ísť na test) nemám nič jesť. Na internete som si o tom našla,že tento prípravok,mám užiť hodinu pred testom,pretože čím je doba medzi užitím a odberom krvy dlhšia,tým sú výsledky skreslenejšie. Aké máte prosím s testom skúsenosti vy,prosím poradte mi. Ďakujem.

zigzag
3. nov 2012

@lunedi ja som neuzivala nic ani vecer pred testom , a normalne som sa navecerala,keby som vedela aka je to blbost ani by som na to nesla 😝 pavne nervy zelam 😅

lunedi
autor
3. nov 2012

Fúú,špekulujú hlúposti...podajú nepresné info,a potom má človek hlavu v smútku. ☹

lejluska
3. nov 2012

ani som nič neužívala,tiež som ešte večer jedla ale ráno už nič..ale až také hrozné to nebolo 😉 čakala som,že to bude hrozné a ešte ja so svojím citlivým žalúdkom...ale zvládli sme to aj ty zvládneš 🙂

lunedi
autor
3. nov 2012

Ďakujem za vašu podporu,ste zlaté 🙂

lutia
3. nov 2012

@lunedi ja som tiez nemala ziadnu tabletku co som mala v noci uzit, vecer som sa najedla a potom rano nic a co sa tyka toho testu - no phuj phuj ako da sa to ale je to fakt hnusne sladke...ako som bola rano hladna az mi skrvkalo v bruchu po vypiti som bola "plna" do obeda a potom sup obed ale isto nie sladky 🙂))

alyze
3. nov 2012

@lunedi Ahoj ja som mala tiež tento test, nedávno a dokonca 2 krát, večer som normálne jedla, akurát ráno som prišla na lačno žiadnu tabletku mi nedali, iba glukózovú vodu vypiť a potom za dve hodiny zmerali krv z prsta a tam mi zistili 7.9, tak som si to ešte raz zopakovala v nemocnici. Tam ale brali krv z prsta pred vypitim glukozi, po hodine a potom po dvoch a výsledky boli v norme. 😉

lunedi
autor
3. nov 2012

No ved to je to,nemám užiť žiadnu tabletku,ale taký nejaký sirup, a to už večer o 6tej,LUTIA- podľa tvojho príspevku usudzujem,že tebe to dali vypiť priamo u lekárky. Ja to mám vypiť už večer,tak mám z toho chaoz. 😖

lunedi
autor
3. nov 2012

Kedy ste si vybrali ten sirup z lekárne??? Mne lekárka povedala,ze si ho mám vybrať pred testom(nepovedala presne kedy)-tak som nevedela,dala som ho mamke vybrať včera(piatok) a lekárnička povedala,že sa musí použiť do dvoch dní. No a mamina nevedela,že idem až v utorok 😖 A ja idem na test v utorok! Lekárka mi to presne nepovedala,že recept musím vybrať presne den pred testom. Tak teraz neviem,pokazí sa mi to do pondelka večera?

alyze
3. nov 2012

@lunedi o sirupe neviem nič, mne lekár predpísal glukózový (prášok) ktorý mi v lekárni navážili a sestrička mi ho potom v ordinácii zamiešala s vodou a vypila som, tak s tým sirupom ti neviem poradiť 😒

lunedi
autor
3. nov 2012

Aha...toto bude to isté,akurát,že mi to namiešali v lekárni...no nič,vypijem to ráno hodinu pred odberom,nalačno. Nebudem špekulovať...DUFAM,ZE SA MI TO DO UTORKA NEPOKAZí 😀

alyze
3. nov 2012

@lunedi daj to do chladnicky 😉 snad nie 😀

whiterosses
4. nov 2012

@lunedi ja som tiež neužila nič, prišla som ráno do lekárne kúpila som si glukozu, išla som dokorke ona mi to rozriedila a vypila som to a dve hodky som čakala.. kým ma napichla, a do troch dní sú výsledky. to som ešte nepočula, že by sa niečo mala akože užiť.. je to hunus tá vec .. takže sa snaž čo najrýchlejšie vypiť

alyze
7. nov 2012

@lunedi Ahoj, čo ako si dopadla, nepokazilo sa ? 😀

helka107
17. nov 2012

mne predpísali tiež len glukozový prášok, mám si ho doma zmiešať s vodou večer, dať do chladničky a ráno 2 hodky pred odberom krvi vypiť..ale ked som čakala prvého syna tiež som dostala roztok až u lekárky a seddela som 2 hodiny v čakárni...

funquick
1. máj 2013

Dobrý deň, som v 20. tt. Lekár mi predpísal GLUCOSUM 75 g. Kázal mi to vypiť na lačno 2 hodiny pred vyšetrením a to je všetko o mi k tomu povedal..nevedela som o čo ide tak sa chcem opýtať či si mám najskôr odobrať moč a potom to vypiť alebo ako? Tiež sa chcem opýtať či sa môžem najesť po vypití roztoku, keďže som objednaná až na 11:00 hodinu. A ešte sa chcem spýtať či sa niečo dopláca v lekárni za tento prípravok. Ďakujem za odpovede.

katy09
1. máj 2013

ahoj aj ja som bola v pondelok...v lekarni som zaplatila 0,99e...pred samotnym testom nesmieš jest 10 hodin,možeš len pit čistu vodu...ked som tam prišla sestrička mi najskor zobrala krv z palca na ruke ,potom mi zarobila tu Glukozu ja som si priniesla aj polovicu vyžmýchaneho citrona aby sa mi to dalo lakšie vypit...vypila som to naraz..potom ma posadila na dve hodiny do čakarne povedala mi že nič nejest iba ak by ma moc smedilo že smiem dušok vody..po dvoch hodinach som odovzdala moč a zase mi zobrala krv z palca...a potom som sa mohla ist konečne napapat...

ada510
6. máj 2013

@katy09 no pekne mne vôbec doktorka nepovedala čo má čaká ani že nemám jesť este že som so to tu prečítala inak bu dom si dala ráno silné raňajky...dufam ze to Zajtra zvládnem...:/

katy09
7. máj 2013

@ada510 ..zvladneš neboj držím palčeky 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre