Prečo som začala tri dni po ovulácii krvácať?

Zodpovedané
1. júl 2021

Dobrý deň,

tri dni po ovulácii som začala krvácať - podobne ako na začiatku menštruácie. Tú mám mať až o týždeň. Krvácam už 4. deň a tehotná určite nie som.

Bolesti sú veľmi slabučké, minimálne. Návšteva môjho lekára nie je možná, keďže má dovolenku.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

krvácanie spôsobené ovuláciou je úplne bežný a neškodný jav. Ide o slabé, pár dní trvajúce krvácanie. Môže sa vyskytnúť slabšia bolesť v podbrušku.

Ovulácia nemusí prebehnúť presne v 14. deň menštruačného cyklu. Mohla byť oneskorená o pár dní, preto ste začali krvácať 3 dni po očakávanej ovulácii.

Vyhľadajte svojho gynekológa ak dochádza ku krvácaniu opakovane počas cyklu, ak je krvácanie silnejšie, alebo pociťujete výraznejšiu bolesť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník