Prečo už necítim pohyby, aj keď je všetko v poriadku?

Zodpovedané
15. nov 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

chcem sa opýtať, som 24 + 1 tt a posledné dva dni necítim pohyby, inak cítim od 20. tt. Som prvorodička, doteraz bol malý otočený nôžkami dole, bola som dnes na pohotovosti, kde mi vlastne nič nepovedali, len urobili USG a ozvy plodu a bolo počuť a vidno, že sa malý hýbe.

Čím to môže byť, a je normálne, že doteraz som cítila pohyby vo dne v noci a teraz 2. deň už nič?

Ďakujem, pekný deň.

Dobrý deň,

tak toto je zaujímavé. Je možné, že sa uložil do takej polohy, že ich pociťujete menej intenzívne a pokiaľ cez deň aj niečo robíte a nie iba ležíte, ľahko ich prehliadnete. Tiež môže mať “lenivšie dni”. Základom ale je, že je všetko v poriadku. Odsleduje sa to, ale pokiaľ chcete byť aj Vy kľudná, kúpte si domov Angelsound odposluch a môžete svoje bábätko kedykoľvek počúvať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník