Som v 21tt a necítim pohyby

gubka123456852
13. sep 2020

Ahojte😪. Som v 21tt tehotenstva s už necítim pohyby. Sem tam sa stane že ich zacítim možno raz za dva dni. Som prvorodička. Proste niekedy som cítila aspoň raz do dňa nejaký pohyb podobajuci sa na dieťa a teraz nič. Ani keď si ľahnem na brucho tak nič. 🤦‍♀️😢 začínam mat strach.

birika
13. sep 2020

a co tak pohotovost?

sapetka
13. sep 2020

@gubka123456852 ved chod na pohotovost. Radsej zbytocne ako neskoro..

tamvtme
13. sep 2020

Preco nejdes na pohotovost? Ked sa ti nieco nezda, daj sa skontrolovat...radsej ist x-krat zbytocne ako nieco zanedbat

nelca0510
13. sep 2020

Pohotovosť alebo v pondelok gynekolog

gubka123456852
autor
13. sep 2020

@nelca0510 viete behať hneď na pohotovosť a potom zistia že nič tak pozerajú na vás ako na debila už som toto tehotenstvo takto bola

sapetka
13. sep 2020

@gubka123456852 tak si rob ako chces🤷‍♀️Ked uz s tymto mas problem..

nelca0510
13. sep 2020

@gubka123456852 tak si vymyslieť kŕče silnejšie a podobne. Takto keď to píšete na MK chcete len polutovat alebo aby Vám napísali, že všetko bude dobre?

alex666
13. sep 2020

Ja som pohyby citila az koncom 22tt. Mozno je este skoro...

ceklis
13. sep 2020

@gubka123456852 veď si zaobstaraj ten angelsound na počúvanie srdiečka bábätka. Mne to veľakrát pomohlo.
Dieťa môže byt otocene tak, že to necitis. Keď tak si skús ľahnúť, vystri nohy a daj súdu čokoládu. A lez pokym niečo nezacitis. Držím palce a verím že je všetko v poriadku 👍🏻

gubka123456852
autor
13. sep 2020

@alex666 práve som si lahla na ľavý bok a nejak som mala pocit že sa tam niečo pohlo. Dúfam že je to babo ❤️ 😢😢 nejak mi to prišlo ľúto, zľakla som sa a ono sám pohlo samé 😥😥😥😥
@ceklis

oktobermimi
13. sep 2020

@gubka123456852 moj gyndos tak povie radsej ist 100x z nicim ako 1x z niecim nejst a lutovat celi zivot
Takze sa oblec a pakuj na gyndu, oni su tam od toho.

oktobermimi
13. sep 2020

@gubka123456852 a este dodam ja som na pohotovosti bola za cele tehu 9x takze...a tiez 3x pocit ze necitim malu (pritom.bola Ok ale stres panika) potom zas strasne bolesti 2x 2x kvoli zapalu prsnika a dva krat lebo som spinila takzeee
Pekne chod nik ti hlavu neukusne

macko1007
13. sep 2020

@gubka123456852 ja osobne radsej 10krat na pohotovost ako to lutovat..ja som mala prezretu placentu a trocha horsie prietoky..dr kazala ihned ako nebudě citit malu aby som sla na pohotovost..kupila som si aj ten prenatal odposluch a kazdy den som ju kontrolovala ci pocujem srdiecko...

gubka123456852
autor
13. sep 2020

@macko1007 tak ja neviem okrem toho, že som už mesiac chorá nič žeby som mala nejaký problém každé vyšetrenie je všetko ok. Ale tak idem radšej

nika82
13. sep 2020

chod a daj potom vediet

zuzka341
13. sep 2020

Ahoj, ja som az do nejakeho 30 tt tiez pohyby necitila stale ako ostatne kocky. Boli dni, kedy si drobcek robil v brusku diskoteku a boli dni, kedy som ju pomaly aj dva dni necitila, alebo len take slabucke suchnutie. Vtedy som ju pocuvala angelsoundsom, kupila som na zaciatku tehotenstva cez bazar a veru som ho uz X krat pouzila a zakazdym ma ukludnil. Babenko moze byt inak otocene, vtedy kopanceky necitis.

michaella24
13. sep 2020

Ja som prvé slabé pohyby, také bublinky, cítila až koncom 19tt a ani to som si nebola istá. Neskôr po 20tt už také mrvenie, bublinkovanie a napríklad od 22tt do cca 24tt som necítila skoro nič, to už mi bolo trošku tiež divné. Sem-tam sa ale aspoň slabunko niečo v podbrušku pohlo. V 24tt som bola na morfologickom utz, tak som videla, že je všetko v poriadku a krásne rastie. Mám jednoducho lenivšie bábo. Kopec dievčat, čo som čítala, opisovalo všelijaké pocity, pohyby, vypúčania a u mňa to tak poriadnejšie začalo možno v 28tt? To by som klamala. Ale tiež mal dni, že sa nedal zastaviť, išiel celý deň a celú noc. A potom boli dni, kedy som rozmýšľala večer či sa hýbal. No tiež nekopcoval nejako extrémne, väčšinu času sa hýbal smerom dnu a nie von do brušnej steny, nerobil veľké kopance, to veľmi výnimočne, skôr sa len prevaľoval vždy z jednej strany bruška na druhú a to bolo aj vidno. Po 30tt už začali byť tie pohyby nepríjemné a bolestivejšie. Teraz mám pred pôrodom a už sa len tak slabučko pomrví. Hlavne hlavičku už cítim dole pri mechúre.

Ja som na pohotovosti nebola ani raz, vždy som sa tešila na poradňu a to mi na upokojenie stačilo. Tým nechcem zľahčovať, samozrejme. Len toto je moja skúsenosť, že som tiež prvorodička, tiež sa začal poriadne hýbať až tak neskôr a slabšie som všetko cítila, keďže väčšinu času trávil otočený dnu.

belllinka
13. sep 2020

@gubka123456852 v 21. je normalne ze nic necitis, az teraz je to obdobie kedy mas zacat citit pohyby. Doteraz si mozno citila iba pohyb criev a myslela si si ze to je dieta. Na tvojom mieste by som vobec nestresovala.

stela01
13. sep 2020

@gubka123456852 v tom týždni čo si to ešte nieje žiadna sláva . Že by si cítila pohyby od rana do večera .... stane sa al si lahnes v klude na bok a si kludna a môžeš niečo daky pohyb cítiť alebo si dáš nižšom čokolády a pocitis pohyb .
Na brucho si ľahnúť ? Ufff to si neviem predstaviť .
Nestresuj sa

birika
13. sep 2020

@gubka123456852 na co sa pytas, ked mas "svoj nazor"? ja by som radsej 5x isla akoze zbytocne, ako raz a odchadzat s placom

jeliz59
13. sep 2020

@gubka123456852 no a čo?platíš si zdravotnú máš nárok ako každý využiť túto možnosť môžu sa tváriť ako chcú je to ich praca a povinnost od toho sú platený zadarmo nikto peniaze nedostane tak nech si odrobia ..a keď ti je prednejsie ako sa tvária a nechceš utekat na pohotovosť tak aký toto ma cele význam buď chod skontrolovať svoje dieta a keď nechceš tak sa nestazuj

belllinka
13. sep 2020

@birika ano, na pohotovosti uz iba cakaju na zastup stresujucich tehotnych zien. A tie co tu pomoc naozaj potrebuju, sa ani nedockaju...

gubka123456852
autor
13. sep 2020

@stela01 myslela som chrbát nejak som to poplietla nás brucho nieee 🤦‍♀️

gubka123456852
autor
13. sep 2020

@belllinka ty si jaka príjemná ??? Si si rano kávu nedala ?

gubka123456852
autor
13. sep 2020

@birika a už pre inf. Bola som na pohotovosti, všetko je ok !! Aaaa hod sa konečne do kľudu pretože, som sa chcela pohotovosti vyhnúť. Vedieť či je to v pohode. Áno niektoré z vás tu povedali že to možno nebol pohyb bábätka no neviem prvý krát som tehotná. Svoj názor mám akurát na pohotovosti na ktorých som 100000x bola a 100000x mi nepomohli. Tak som chcela vedieť aj príbehy iných žien normálnych a nie tvoje premúdrelé rečičky. Prajem ti pekný deň

eliska13
13. sep 2020

@gubka123456852 v tom týždni je to normálne, že pohyby cítiš iba obcas, ale tak chod, ak chces mat istotu

gubka123456852
autor
13. sep 2020

@eliska13 bola som už všetko ok ďakujem Vám baby 🙂

thoughtfulweirdo
13. sep 2020

@gubka123456852 Ja som pohyby začala cítiť hádam až v nejakom 25tt a aj to len kde-tu, raz za deň, raz za dva. Placentu som mala vpredu, vraj to bolo tým, tlmila kopance. A ani potom nebola dcéra nijaký futbalista, jednoznačne kopance za celé tehotenstvo by som spočítala na prstoch. V neskorších týždňoch už som cítila, keď sa prevaluje, vytláča končatiny, ale nie kopance. V takomto nízkom týždni ešte nemusíš cítiť pravidelné silné pohyby, bábo je ešte maličké, má veľa miesta a stačí, že sa otočí smerom k chrbtu a necítiš kopance 🙂

belllinka
13. sep 2020

@gubka123456852 som neprijemna??? Tak si to predstav na sebe, ze by si ako tehotna mala NAOZAJ nejaky problem a stravis na pohotovosti cely den lebo budes cakat, kym sa nejake stresmenky budu kazdy tyzden uistovat, ze je vsetko ok. A pre skutocne pripady bude neskoro...

birika
13. sep 2020

@gubka123456852 tak drzim palce, aby bolo dobre az do konca 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre