Problémové krvácanie po prekonaní Covidu-19. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
18. mar 2022

Dobrý deň,

minulý rok v októbri som mala Covid-19 po prvýkrát a po jeho prekonaní som pred menzesom zhruba 8 dní začala krvácať po malej potrebe. Začalo sa to postupne stupňovať, keď sa blížil dátum menzesu.

V tej dobe som dostala Norethristeron a ďalšie cykly som mala už iba špinenie mimo cyklu alebo jemné krvácanie v čase ovulácie. 14.2.2022 som prekonala Covid-19 a pár dni nato som mala menzes, ktorý bol úplne normálny. Odvtedy znovu nastal problém. Najskôr jemné krvácanie v čase ovulácie a teraz posledné 3 dni krvácam pár hodín, ale už si musím dať aj vložku. Potom to znovu na pol dňa prestane a znovu sa spustí.

Som si istá, že to nie je menzes, ale znovu ten istý problém.

Môžem to nechať na prírodu a nedať si predpísať Norethristeron?

Robil mi veľké problémy - depresia, silná PMS a hnačky.

Ďakujem

Dobrý deň,

po prekonaní infekcie Covid-19 veľmi veľa žien udáva poruchy cyklu. Obvykle po 2-3 cykloch ale nastáva spontánna úprava aj bez liečby. Pokiaľ nekrvácate silno a iná objektívna príčina krvácania bola vylúčená, myslím si, že liečba nie je nutná. Prípadne skúste Ascorutin 3xdenne, je voľnopredajný a stabilizuje stenu drobných cievok. Mohol by aspoň čiastočne pomôcť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník