Rozhodí sa mi cyklus po Ellaone?

Zodpovedané
22. okt 2022

Dobrý deň,

užívam antikoncepciu Leverette a tento cyklus som zobrala len 18 tabletiek namiesto 21. Čiže som podľa príbalového letáku prešla hneď na 7 dňovú pauzu a mala by som byť naďalej chránená. Včera sa mi pri styku stala menšia nehoda. Mali sme styk s kondómom a asi hodinu na to bol vo mne priateľ asi na 5 sekúnd. Dnes mám 3. deň pauzy a ráno mi prišlo krvácanie z vysadenia ale keďže som sa zľakla tak som dnes (20. 10.) užila tabletku po Ellaone.

Môžem teda očakávať, že sa mi rozhodí cyklus a teraz to krvácanie skončí?

Prípadne v budúcej pauze mi krvácanie ani nemusí prísť?

Od zajtra chcem začať užívať antikoncepciu tak ako som zvyknutá.

Ako dlho sa mám ešte chrániť aj inak?

Ďakujem.

Dobrý deň,

je veľmi pravdepodobné, že Vám urgentná antikoncepcia vo výsledku urobí nepravidelnosť v krvácaní v tomto cykle. Akú, to však nie je možné predpovedať.

Asi ste sa s príbalovým letákom nepochopili. Pri nedoužívaní všetkých tabliet z blistra dôjde síce k posunu menštruácie, nastane krvácanie skôr, ale antikoncepčná účinnosť bude znížená a po 7 dňovej pauze je nutné hneď začať s užívaním tabliet z nového blistra. Nasledujúcich 7 dní sa chráňte aj inak - bariérovou antikoncepciou.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník