Sedí tento nález na 5. týždeň?

Zodpovedané
22. sep 2022

Dobrý deň,

poslednú MS som mala 13. 8. 2022, cyklus mávam 28 - 32 dní. Cez víkend som mala na intimke hnedý výtok, tak som pre istotu išla na pohotovosť. Prístup lekára nebol ani dáky odmeraný ale zaskočilo má jeho skonštatovanie. Podľa všetkého by som mala byť v 5. týždni tehotenstva a jeho slová boli "no máme nové sono, nepomeralo mi to ale nevyzerá to na 5. týždeň, je menšie ale neviem. Nenapísalo mi sono koľký to je týždeň, skôr maximálne tretí." Skôr ma táto návšteva zneistila ako ukľudnila a chcela by som vás poprosiť o Váš názor. USG nález je :in utero prítomný GS 11 mm, YS 3 mm.

Ozaj to nesedí na ten 5. týždeň alebo sa môžem dať do kľudu a je to vzhľadom k poslednej MS v poriadku?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ultrazvukový nález zodpovedá včasnej gravidite, cca 5gt. tehotenstva. To, že bol už viditeľný žĺtkový vak znamená, že sa zatiaľ tehotenstvo vyvíja správne.

Počkajte si na kontrolný ultrazvuk, ideálne o dva týždne.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník