Slabé krvácanie 6. deň po KET - čo si o tom myslíte?

Zodpovedané
28. júl 2022

Dobrý deň,

20. 7. som mala kryoembryotransfer, vkladali sme 2 expandované blastocysty, odvtedy som mala bolesti v podbrušku presne ako keby mala prísť menštruácia. Dnes som 6. deň po vklade a včera začalo slabé hnedé špinenie, dnes je už silnejšie. Ráno som šla do práce a keď som prišla domov, už som mala pri vytretí ružovú krv a malinkú zrazeninu. Hneď som volala do CAR a doktor mi povedal, aby som šla na gyndu a majú mi pichnúť Dicynone inj. a Agolutin 1 amp. plus beriem Medrol 0,4, Estrofem 3×2 a Progestanele 200 mg 1-0-2, ešte mi aj pán doktor dnes predpísal Dicynone 500 mg 3×1.

Prosím vás, čo si o tom myslíte?

Ja sa snažím myslieť pozitívne ale trošku mám obavy, či je všetko v poriadku. Na krv mám ísť až o týždeň v stredu a predtým sa mi to ešte nestalo. Teraz máme 4. KET, žiaľ tie predtým boli neúspešné, tak pevne verím, že teraz nám to už vyšlo. Len to špinenie ma veľmi vystrašilo.

Ďakujem.

Dobrý deň,

po ET býva špinenie pomerne často. Ak ide všetko ako má, krvácanie je spôsobené uhniezďovaním oplodneného vajíčka.

Z práce by som sa dala na teraz vypísať a oddychovala by som. Liečbu máte. Už len čas ukáže.

Veľmi Vám držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník