KET v natívnom cykle

tekvicka29
14. dec 2021

Dobrý deň 🙂 Rada by som sa poradila resp. upokojila, keďže mám za sebou KET v natívnom cykle. Vklad bol 8.12. teda je to zatiaľ len 6 dní no od vkladu mám bolesti ako na menštruáciu. Hneď po vklade som mala také jemné menštruačné kŕče, nasledujúce dva dni skôr len tlaky v podbrušku a odvtedy sa cítim ako na menzes, aj prsia bolia posledný deň niekedy viac niekedy menej. Chcem sa spýtať či to môže všetko spôsobovať Utrogestan, ktorý si vkladám alebo si môžem robiť nádej? 🙂 Vkladali mi hatchujúcu blastocystu, zamrazené bolo ako expandovaná a kým sme prišli na vklad stala sa z nej hatchujúca. Ďakujem pekne za všetky vaše skúsenosti.

sasenka6
14. dec 2021

Ahoj. Vyšli mi 2 kety v nativnom cykle. To čo popisuješ som mala aj ja. Ale aj pri ketoch ktoré nevyšli. Rozdiel bol len v tom, že pri tych čo vyšli, bolesti pokračovali ďalej, a pri tých čo nevyšli skončili pri ms. Pri prvom ket som mala pozitívny tehu test už 4dpt a pri druhom 6-7 deň po ket. Myslím, ze zajtra by si mohla vedieť z testu 😀

tekvicka29
autor
14. dec 2021

@sasenka6 ďakujem pekne za odpoveď 🙂 Najhoršie je, že sa tak veľmi bojím testovať 😏 Toto je naša jediná šanca keďže sme mali IVF v natívnom cykle takže len jedno vajíčko bez hormonálnej stimulácie. Od včera sú tie bolesti také, že nie úplne celý deň ale s prestávkami a kríže citim tiež tak nárazovo už pár dní.

sasenka6
15. dec 2021

@tekvicka29 držím palce ✊🏻. Ja som v 12. Týždni a stále mám sem tam bolesti, ale už len take slabucke.

tekvicka29
autor
15. dec 2021

@sasenka6 tak už najhoršie máš za sebou 🙂 a aké príznaky si mala od vkladu keď to vyšlo? Ja sa hrozne bojím, že dôjde menzes, ten čakám piatok alebo sobotu.

sasenka6
15. dec 2021

@tekvicka29 nič zvláštne, len prvé dva dni take intenzívnejšie bolesti a pichanie v podbrušku. A neskôr pocit akoby mala prísť ms

tekvicka29
autor
15. dec 2021

@sasenka6 to mám celkom podobné. V deň vkladu kŕče, potom len tlaky v podbrušku a potom asi 3 dní kŕče a odvtedy pocit ako na ms. Plus kríže citim tiež a panvu a prsia hlavne k večeru.

sasenka6
15. dec 2021

@tekvicka29 a máš aj progesteron? Alebo nejaké lieky

tekvicka29
autor
15. dec 2021

@sasenka6 progesterón len (2-0-2). Ja som nemala ani žiadnu stimuláciu hormónmi, s manželom sme chceli natívny cyklus takže len jedno vajíčko som mala a teda jedno embryo.

tekvicka29
autor
15. dec 2021

@sasenka6 jaj ale to o natívnom cykle vlastne už vieš 😁 vo viacerých skupinách som zapojená tak sa mi to začína pliesť 😁

sasenka6
15. dec 2021

@tekvicka29 áno ajja ho mám ale 1-0-1 😀 a dnes si netestovala? Jooj ja by som nevydržala 😀😀

ailiba
15. dec 2021

@tekvicka29 tak ono je to 50:50. Ale mne vyšli 2 vklady. Oba razy duch na teste 9.den po vklade, takže ja by som ešte s testovaním radšej počkala. Ale podla týchto príznakov ťažko povedať... Bud prídem, alebo nepríde... Držím palce

tekvicka29
autor
15. dec 2021

@sasenka6 Netestovala som 🤣 ešte som nenabrala odvahu 😁

tekvicka29
autor
15. dec 2021

@ailiba ďakujem 🙂 ja počkám či príde menzes sobotu a potom testnem. Ale vlastne aj kvôli progesterónu nemusí prísť však? A tebe vkladali aké embryá?

ailiba
15. dec 2021

@tekvicka29 áno, kvôli progesteronu môže meškať ms, aj nemusi...ja by som na MS nečakala. 10.den po KET už test musí ukázať ciarku. Ja som mala tiež blastocystu. Prvýkrát hatchujucu a druhýkrát blastocystu. Ale obe mi ukázal test rovnako. Už len pár dni🙏 a budeš vedieť. Prajem všetko dobré.

tekvicka29
autor
15. dec 2021

@ailiba no menzes čakám piatok alebo sobotu a presne sobota je 10.deň po vklade 😁 ale tiež si myslím, že to musí už ukázať aj skôr keď mi vkladali už hatchujúcu blastocystu (ak sa uhniezdilo tak v deň vkladu podľa mňa).

sasenka6
16. dec 2021

@tekvicka29 juuuj daj vedieť potom ✊🏻✊🏻 Mne vyšli vklady len s tými horšími pomalšími blastocystami typu B. Tie špičkové Ačkove nevyšli, nechápem prečo 😀

tekvicka29
autor
16. dec 2021

@sasenka6 zaujímavé 🤔 to si ma ale nepotešila, lebo ja som mala Ačkovú 😁 dnes som už fakt myslela, že dostanem menzes 😫 som v termíne vlastne lebo mávam cyklus 26-28 dní. Tak mám strach. Neviem či večer neskúsim test

sasenka6
16. dec 2021

@tekvicka29 ale to je len môj prípad. Ostatným vyšlo aj s tými lepšími. Ranný moč je lepší 😊

tekvicka29
autor
16. dec 2021

@sasenka6 viem, že je lepšie ráno testovať, ale jeden test ma nezabije 😁

sasenka6
16. dec 2021

@tekvicka29 daj vedieť držím prsty. Ja som mala takto

tekvicka29
autor
16. dec 2021

@sasenka6 ooo ja som dnes 8 dpt tak to by mi mohlo pekne ukázať už ak sa podarilo. Ak neukáže nič tak to už budem považovať za stratené asi 😏

tekvicka29
autor
16. dec 2021

@sasenka6 a ďakujem pekne 🙂❤️

ailiba
16. dec 2021

@tekvicka29 mne prvýkrát vkladali tiež hatchujucu blastocystu a slabí duch na teste bol 9. Deň po vklade. A mam z toho už 2 ročne babo. Ale poznám aj kocky, čo mali už 4.den po vklade//.
V každom prípade v sobotu si už budeš na cistom. Tak je to na tebe😉. Ale keď ti ešte dnes nič nevyjde, nezufaj.... Navyše tak skoro po vklade môže byť test ovplyvnený aj pregnylom, alebo ovetrillom. V každom prípade, drz sa🙏

sasenka6
16. dec 2021

@tekvicka29 pri prvom to bolo ešte skôr 😀 len teraz som mala dlho v tele ovitrelle, tak som mala duchov ešte

tekvicka29
autor
16. dec 2021

@ailiba áno áno, ak bude biely ešte to nehodím za hlavu. Ale Ovitrelle som si pichala raz a to len 1.12. čiže je to už 15 dní, asi by už nemal mať vplyv nie?

tekvicka29
autor
16. dec 2021

@sasenka6 waw už 4dpt?! 😯

sasenka6
16. dec 2021

@tekvicka29 mne to asi rýchlo stupa 🤷🏼‍♀️ Ale zato mi bolo aj skoro zle

tekvicka29
autor
16. dec 2021

Je to taaaaaam 🙂😍

ailiba
16. dec 2021

@tekvicka29 tak to už ovetrill neovplyvní test. Tak testuj🙏

tekvicka29
autor
16. dec 2021

@ailiba testovala som, vyššie je výsledok 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre