Špinenie po KET

5. nov 2021

Ahojte, na 20DC som mala KET, vkladali mi 5dňovú expandovanú blastocystu. Od KET mám každý deň hnedé špinenie, dvakrát som mala aj ružovým nádychom ale to bolo asi keď sa uhniezďovalo. Testy silnejú, už som bola aj na krvi je pozitívna, hovorila som to aj doktorovi,že ma trápi špinenie pozrel ma sonom ešte nebolo nič vidieť vtedy som bola 4tt ešte len, tak mi zvýšil dávku estrofem 4x2tabl, prolutex mám 1x, a progestanelle 1x večer. Špinenie neprestáva dnes som už 18dpt, a každý deň si nájdem po utretí hnedé špinenie, nie je toho veľa ale je furt. Chcela aby som len vedieť, či niekomu sa niečo podobné stalo a bolo všetko v poriadku.

e1i
5. nov 2021

Aku si mala hodnotu hcg a kolky den to bol. Ja som zacala spinit 18dpt a bolo to mimomaternicové. Hcg som mala nizsie ale o 2 dni stuplo tak ma objednali klasika o 2 t na sono. 2 dni predtým sonom som zacala aj krvacat, nie vela ale viac ako len spinenie. A na sone to nasli vo vajcovode.
Dôležité bude potvrdit ci je to v maternici.

autor
5. nov 2021

@e1i bola som na krvi 11dpt a hovorili,že ak by bola hodnota nižšia tak bude treba prísť ešte raz na odber. No a keď volali, mi v tej rýchlosti nepovedali hodnotu ale že dobre ,nemusím prísť na kontrolný odber, že o dva týždne na sono. Ja som už mala 1 mimomaternicové v marci2021 a tiež som začala špinit oveľa neskôr. Ale teraz špiním od vkladu KET a to mi nejde do hlavy... Teraz aj cítim že, maternica pracuje naťahuje sa. Predtým pri mimomaternicovom som nič necítila..
Ja verím a dúfam, že bude v maternici 🍀 , len čo spôsobuje tak skoré špinenie? nemôžu za to tie lieky?

kiki68
5. nov 2021

Mozes mat tak ako ja po prirodzenom otehotniet spinenie. Ja som spinila a brala utrogestan velmi dlho. Az kym to naozaj nebolo o dost lepsie a istejsie. U mna sa tvorit hematom a ten podnecoval spinenie. Ale mam z toho zdrave babo. Mozno mas nejaky podobny proces

autor
5. nov 2021

@kiki68 vážne? A odkedy si tak špinila?dúfam,že to je "len" taký problém, a malé bude v poriadku. Do kolkého tyzdňa si špinila?

kiki68
5. nov 2021

Od 6tt do cca 23tt, potom to nejak a preslo.

ailiba
5. nov 2021

Vitaj v klube😔... Už som 8+0tt a stále to špinenie. Raz silnejšie, slabšie. Prestane a opäť. Už som aj krvacala a boli sme na pohotovosti... Tam som vlastne absolvovala 1.ultrazvuk (srdiečko už bolo). Povedali mi, že nemajú mi co dat a poslali ma domov. Odvtedy striedavo spinim. Okrem toho je mi skoro stále zle. Takže pecka. Som z toho na nervy a stále sa obávam co bude...

ailiba
5. nov 2021

Iba podotknem, že som tiež po ket a spinim od 5tt a nikto zatiaľ nevydel zdroj

weja07
5. nov 2021

Ahojte kočky. Chce to kludovy rezim, pozitivne myslenie 🙏 a navsteva dr alebo pohotovosti.
Ja po et som spinila aj krvacala od 7 dna do 9tt,potom mi hematom stiahol plod= spontanny potrat 😭 teraz som po ket zacala spinit tiez, miestami aj krv na 10 den po vklade a bojovali sme do 14 tt s hematomom ktory sa nakoniec vstrebal 🙏 ťahám 30tt 💕🙏a silno Vám každej jednej držím palce🙏👊✊

ailiba
6. nov 2021

@weja07 ďakujem pekne😘, no mne hematom nevideli a pozerali 2 lekári... Neviem z čoho to špinenie a krvácanie. Ale budúci týždeň idem k svojej lekárke, tak uvidíme, ako sa vyjadrí ešte ona a ci tam niečo neobjavi🤷‍♀️...dufam, že bude dobre a ak nie, tak radšej čím skôr... Snažím sa na to veľmi nemyslieť...
A gratulujem k úspešnému tehulkovaniu💗

saleska111
7. nov 2021

Ahoj ano. Cely prvy trimester … myslim ze do 4 m som mala hnede a sem tam aj krvacala. Maly ma 2,5 r drzim palce bol to u mna velky stres ale veria som mu 🙏

autor
8. nov 2021

@ailiba takže vravíš, že nevideli nič čoby naznačovalo špineniu?
@weja07 Gratulujem ku tehuľkovanie,snažím sa mať kľudový režim, len nie vždy sa to popri dieťati dá 🙂
@saleska111 och, to je pekne dlho, ale aspoň,že všetko dopadlo dobre 🙂
Kočky ďakujem vám sa skúsenosti 🙂 Fú to špinenie vie,ženu potrápiť. Ja vlastne špiním od 3tt kedy mi malé zaviedli. Teraz cez víkend už ani nebolo. mohlo by sa to už ustáliť. Možno pre to, že som bola doma a mala viac menej kľudový režim. 🍀 Ja mu verím, mi to jednoducho dáme🍀 Vo štvrtok nás čaká konečne ultrazvuk tak dúfam a modlím sa aby bolo všetko v poriadku 🍀

ailiba
8. nov 2021

Veru nevideli, ale v stredu idem k svojej gynekologické, tak uvidíme, či tam niečo najde🤷‍♀️. Vraveli, že asi iba praskla zilka. Ale to špinenie mávam často, krvácanie menej... No aj tak. Prvé tehu som nič také nemala a teraz skoro stále...

autor
12. nov 2021

@ailiba Ja tiež nechápem, včera som bola na sone všetko v poriadku, malé je tam kde má byť aj so srdiečkom.žiadny hematóm tam nieje. hovorila som, že od soboty mám pokoj zo špinením a prídem domov a bum , zase špinenie. Aj mne doktorka hovorila, že tým,že užívam lieky je všetko viac prekrvené tak to môže byť cievka.. ja tiiež pri prvom tehu, som nič také nemala... a ty ako si dopadla? zistila niečo doktorka?

ailiba
12. nov 2021

Ahoj, tak ja už tiež par dni nespinim, zatiaľ... Konecne. Kontrola dopadla dobre, všetko v poriadku. Žiadny zdroj krvácania, všetko čisté. Babo v poriadku. Tak uvidíme.
Tak super, ze máš tiež všetko v poriadku👍.... Snáď to už prejde a nebude sa opakovať, lebo je to na nervy. To špinenie môže byť aj z vysetrenia🤔.

fenakova
21. nov 2021

Ahojte žienky možno mi budete vedieť poradiť som 11 den po ET ....na 7 deň som začala špiniť nie silno raz hnede potom hnedo červené ale len na toaletnom papiere alebo vyšiel so mna hlien s takou tmavohnedou prímesou.... volala som do centra tak mi povedali že mám ísť na krv hcg už ukázalo že je zvýšené len odvtedy stále spinim nie veľa ale každý deň nájdem niečo na toaletnom papieri....brala som prolutex injekciu 25 mg večer od 8 dna mi pridali aj ráno ...chcem sa spýtať stačí to lebo čo čítam tak dosť veľa žien bralo ešte k tomu nejaké ine lieky alebo čipky na udržanie.... zajtra idem zasa na krv bojím sa čo ma čaká ďakujem za odpoveď

ailiba
21. nov 2021

@fenakova ahoj, ja som spinila ešte skôr, ako mi potvrdili hcg z krvi a vlastne až do 8.tt. Brala som len progesteron a estrofen. Povedali mi, že v tomto štádiu to vyjde, alebo nevyjde. Keď som začala silnejšie krvácať, tak sme išli na pohotovosť a dali mi infuziu a v nej niečo na zastavenie krvácania a poslali ma domov. Vraj viac nemôžu urobiť. Keď spinis a silnejsie nekrvacas, tak to nerieš. Teraz som 11tt a už cez 2 týždne nespinim a všetko je o. K. Podľa mňa ti viac ani nevedia dat.
Ale bola som z toho riadne nervózna, takže ta úplne chápem. Kazdu chvíľku som si myslela, že už je to koniec.
Držím palce, aby to bolo v poriadku a čím skôr sa ti to ustálilo💗. To čakanie je na nervy.

fenakova
21. nov 2021

@ailiba aj mne vraveli že to je buď vyjde alebo nevyjde ale ten pocit keď ides na wc a s akým strachom sa neda opísať určite vieš o čom píšem každý večer sa modlím nech zajtra je lepšie keď nevidím na toaletnom nič som šťastná ked vidím pride zasa ten strach a bezradnosť.. takže nič ine sa nato nedá dať aby to udržali? Prišli ti nakoniec kôli čomu si spinila? Máš nejakú rádu čo pomôže či tiež si len čakala? Ďakujem krásne za povzbudivé slová ♥️🙏

ailiba
22. nov 2021

@fenakova tak, ako píšeš, je to fakt stres. Večne sa utierat so strachom. Mne do toho este bolo často veľmi zle, tak super kombinácia. Nie, nedá sa viac. Ak máš krv v poriadku. Mne doslova povedali, že keď máš dosť vysokú sliznicu, tak je to o plodik. Ak je zdravý, udrží sa, ak nie, tak sa potrati. Osobne si myslím, že z tých hormónov je veľmi vysoká sliznica a pohyb spôsobuje otueranie a praskanie, preto to špinenie a niekedy aj krvácanie. Nie nezistili mi prečo. Nemám ani cysty, ani hematom.
Rado sa stalo🙏, verím, že to dobre dopadne. Ak je babo zdravé, tak vydrží. Špinenie ma veľa žien.

fenakova
22. nov 2021

@ailiba A nemáš nijaké domáce rady ako to zastaviť 🙂 či si niečo nejedla alebo nepila čo pomáhalo 🙂 ci len si čakala kedy ti prestane?

ailiba
22. nov 2021

@fenakova áno, jedlá som pomarance😅... Ale či to pomohlo neviem. Ja som ich jedla lebo mi bolo veľmi zle a bola to jedna z mála veci, ktoré som mohla, ale počula som, že to pomáha (zastavuje krvácanie. A keďže mam doma malé dieťa, tak som sa ani veľmi nešetrila... Nemohla som. Ale ty keď môžeš, tak odporúčam kludovy rezim. A ráno nalacno vlažnou vodu s citrónovou šťavou. Pomáha to na krvácanie, ale potrat to nezastaví. Vyskúšaj, za to nič nedáš, je to aj veľmi zdravé a sťahuje cievy. Drz sa a skus sa veľmi nestresovat (aj keď to radím asi zbytočne). Už je rozhodnuté. Ak sa má babo narodiť, tak vydrzi💗. Ver svojmu telu.

zuzi149
6. dec 2021

@fenakova presne viem čo cítiš aj ja som zúfalá tiež som po ivf 10 deň a začala som špiniť dneska som bola u doktorky teda na 11 deň videla folikum 13 mm ale odber krvy bol negatívny tak my kázali vysadiť lieky ale mám stále taký pocit že sa pomýlili neviem vo mám tobit

fenakova
7. dec 2021

@zuzi149 ja som mala spinenie od 7 dna cca 5 dní potom toto prestalo.... mala som robený odber na HCG hormón tak aa chvála Bohu zvyšoval..bola dom ak na ultrazvuku tak už boli vidno aj plodik hoci ešte malinký... ešte som len v 8 týždni tak sa modlím aby bolo všetko v poriadku.... nemáš ná myslí že bolo vidno embryo? Neboj nič není stratené ak nekrvacas ale len spinis tak nič není stratené... brali tí krv na HCG?

zuzi149
8. dec 2021

@fenakova áno brali bol negatívny kázali my vysadiť lieky hneď ako Som ich vysadila začala som krvácať tak už je to stratene

hafanana25
29. dec 2021

Ahojte. Dnes som 22dpt (KET), včera som mala na nohavickach krv, aj ori utreti,svetlocervena a potom to oreslo do takej jemnej ruzovkastej farby.Samozrejme som isla na pohotovost,kde som nola bez znamok krvacania.Nic mi ani nedali ze mam volat dr do car (dal mi navyse orogestenale 2 tobolky na noc a amelgen beriem tak ako doteraz 1-0-1). Jedine spravil na pohotovosti utz kde videl gestacny vak 6mm a povedal ze tu nemame take super pristroje. Prisla som domov a neskor opat krv na papieri ale nie uplne vela. A potom a doteraz nic. Hcg 14dpt 514,16dpt 1190 a 21dpt 5259. A 22dc toto. Stretol sa s tymto niekto a dopadlo to ok? Kontrolu v car mam 3.1. Ale chapete.Strach tam.je.

sally001
29. dec 2021

Myslim ze sa embryo len hlbsie zahniezduje a preto to spinenie...ja som napr spinila jednorazovo 7dpt a uz som si ponadavala ze zasa s toho nic nebude a do vecera to preslo ...

hafanana25
29. dec 2021

@sally001 Dufam,ze to tak bude.Dakujem za odpoved. Aj dr z caru (som s nim volala) povedal ze to moze byt to a ze teda ten vak 6mm sedi. 🤞🤞🍀🍀

sally001
29. dec 2021

@hafanana25 nestresuj sa ved uvidis co ti povie na kontrole

fenakova
29. dec 2021

@hafanana25 ahoj ja som spinila 7 den po ET asi 5 dní nebolo to krvácanie len spinenie stále som mala trošku na toaletnom papieri.... bála som sama neskutočne vraveli že to môže kľudne trvať aj celé tehotenstvo ... chvála Bohu po 5 dňoch to prestalo .... teráz som v 20 týždni a verím že búde všetko ok...neboj sa aj keď viem čo prežívas prešla som si tým ale podľa mna sa to embryjko len viacej zahniezduje do maternice hlavu hore 🙂

hafanana25
29. dec 2021

@fenakova Dakujem..no ibaze ja som mala cervenu teda svetlocervenu krv..ako nie vela,nelialo sa to zo mna ale... Ale zatial doteraz nic a teda dufam a verim ze bude vsetko ok a v pondelok sa dozvieme pelne správy ❤️❤️🤞🤞🍀🍀🍀

fenakova
29. dec 2021

@hafanana25 treba veriť 🙂 držím prsty silno 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre