Som tehotná a mám kvasinkovú infekciu. Pomôže mi Candistop?

Zodpovedané
28. jan 2022

Dobrý deň,

som v 30. týždni a chcela by som užívať výživový doplnok Candistop. Ide o moje tretie tehotenstvo a pri každom som sa trápila s opakujúcou sa kvasinkovou infekciou. Tá sa vždy vrátila a odoznela až po pôrode.

Upravila som stravu, sladké nejem takmer vôbec. Keď už, tak väčšinou v ovocí. Beriem probiotiká Super Dophilus perorálne a takisto vaginálne probiotiká Gynophilus Control (nasadila som ich hneď po liečbe tabletou Canesten). Používam aniónové intímky, spodné prádlo len bavlnené, vždy ho žehlím.

Dočítala som sa o výživových doplnkoch s obsahom výťažku z grapefruitových jadierok Candistop, resp. priamo o oleji z týchto jadierok. Chcela som skúsiť niečo také na trávenie. V lekárni mi nechcú kvôli tehotenstvu "dovoliť" dokopy nič (aj keď napr. Candistop obsahuje len probiotiká a výťažky z grapefruitu a cesnaku). Zospodu som vyskúšala už takmer všetko - Canesten/Candibene, Gynazol, výplachy, rôzne probiotiká. Vždy liečba zaberie na pár dní a je to naspäť.

Gynekologička mi vravela, že to bude určite hormonálneho pôvodu z tehotenstva, keďže rovnako to bolo aj pri predošlých dvoch.

Nerada by som to však nechala tak. Kvôli mykóze som nemohla cvičiť s Aniballom. Mala som oslabenú sliznicu (z mykózy aj zo všetkých tých prípravkov). Veľmi by som sa tomu chcela vyhnúť a konečne si vychutnať neprerušovaný bonding s bábätkom namiesto bolestivého a nekonečného šitia.

Môžem užívať Candistop?

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň

zloženie je fajn, ale nemám skúsenosti s daným preparátom. Teda jeho účinky zaručiť neviem.

Bohužiaľ kvasinková infekcia je vo väčšine na dlhé trate. O to komplikovanejšie je to u tehotných, kde pretrváva pre hormonálne zmeny, ktoré pre jej množenie vytvárajú priaznivé prostredie. Osobne si myslím, že pokiaľ Vám doposiaľ na trvalo nič nepomohlo, tak ani daný preparát nebude mať požadovaný efekt.

Výborné sú Clogin výplachy s obsahom kyseliny boritej a pri akútnej infekcii boraxglycerínové globule. Tie sú ale na predpis a zarábajú sa v lekárni.

S Aniballom necvičte v prípade aktívnej kvasinkovej infekcie. A myslím, že pri treťom dieťatku to už ani nutné nie je. Mohli by ste mať pôrod aj bez poranenia.

Pokiaľ sa preparát rozhodnete užívať, určite informujte svojho lekára.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník