Som v 12. týždni a vyšli mi pozitívne protilátky. Pôjde o rizikové tehotenstvo?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

som v 12. týždni a vyšli mi pozitívne protilátky. Vraj treba urobiť opakovaný odber, pretože asi to zle vyšlo. Mám Rh+ a vraj tam protilátky nemajú čo robiť. To povedala sestra u gynekologičky.

Moja krvná skupina je 0+, partnerovu nepoznám.

Môže to byť rizikové?

Je to moje druhé tehotenstvo po umelom oplodnení. V článkoch som sa dočítala, že práve druhé býva rizikové.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ aj po kontrole Vašej krvnej skupiny a odbere protilátok výjdu rovnaké výsledky, bolo by vhodné Vás odoslať na hematologické vyšetrenie. Tam urobia rozšírené testy. Existujú aj iné atypické protilátky non-RhD.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník