Pozitívne protilátky v tehotenstve

alica42
29. jún 2022

Ahojte je ti niekto kto mal pozitivne protilatky v tehotenstve? Ake ste mali hodnoty titra? Ako rychlo rastli?

pampeli
29. jún 2022

Ja som mala anti D 1:64, nerastli vobec..

alica42
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alica42
autor
29. jún 2022

@pampeli to bolo tvoje prve tehotenstvo? Pravdepodobne i ja tie mam zvysene no este neviem cislo, ja som bola zaockovana no napriek tomu mam pozitivne protilatky

pampeli
29. jún 2022

To je ten konkretny typ protilatok. Tvoj lekar ti pravdepodobne dal alebo da pri kazdej kontrole laboratorny vysledok, kde to bude zapisane a budes to nosit v tehotenskej knizke

pampeli
29. jún 2022

Toto bolo moje tretie tehotenstvo, ale druhe skoncilo potratom, po kt mi nepichli rhegu, a ako som neskor zistila, bola to chyba. Som rh negativna, deti obe pozitivne. Neviem, ake ockovanie mas na mysli 🤷‍♀️

alica42
autor
29. jún 2022

@pampeli ja som rh negativ, muz pozitiv. Prve tehotenstvo bolo vporiadku, po porode ki.pichli rhebu, druhy som mala potrat v 6 tyzDni, vtedy mi tiez nepichli, nevedela som, ze sa picha. Tretie tehotenstvo vporiadku negativne protilatky, akurat neskoncilo dobre v 34 tyzdni kvoli covidu, po porode mi tiez pichli rhebu. A teraz co som myslela ked pichli, ze bude vaetko vporiadku tak mam zas pozitivne protilatky 😇 tak som vylakana co ma caka, nemam este hodnoty titra len mi vzali odber

pampeli
29. jún 2022

To ma mrzi. Ono tie protilatky tam podla mojich vedomosti uz ostavaju navzdy, takze za to asi moze ten skory potrat, ako aj v mojom pripade.. Mne ich zistili az niekedy v polovici tehotenstva a teda ako pisem, drzali sa stale rovnako. Ani po porode s tymto neboli komplikacie. Kazdopadne netreba sa dopredu zbytocne stresovat, lekari si tieto pripady velmi starostlivo sleduju.

alica42
autor
30. jún 2022

@pampeli mne ich zistili hned nazaciatku v 12 tyzdni, len mi je taje zaujimave ze po potrate, ked mi nepichli a som bola teda dalsi krat tehotna som mala protilatky negativne, neprejavilo sa to. A potom mi pichli by som cakala, ze to bude vporiadku a neni. Nevies ake su uz zle hodnoty?

pampeli
30. jún 2022

Aha, no to ti veru nevysvetlim, kedze sa v tom zase az tak nevyznam.. a nechodis na hematologiu? Tvoj lekar o tom tiez urcite bude vediet viac.
Co sa tych hodnot tyka, tak mne tento vysledok 64 vzdy prisiel s popisom v zmysle "zatial nie je rizikovy pre vznik zavaznejsej formy"..az v nejakom 34tt uz bol "hranicny".

alica42
autor
30. jún 2022

@pampeli zatial som nebola na hematologii mi vzal len titer v 12 tyzdni a povedal, ze uvidime ci bude rast, podla toho ma posle na hematologiu a rizikovu ambulanciu. No som z toho po mojich skusenostiach vystresovana, ze uz v tak nizkom tyzdni a su pozitivne,aku sancu to mame dotiahnut do normalneho porodneho tyzdna 😇

pampeli
30. jún 2022

Mne jedna dr na rizikovej poradni povedala, ze tie protilatky sa zvyknu dlho drzat na rovnakej urovni a potom to zrazu rychlo na konci narastie 🤷‍♀️ Kazdopadne ti drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 🍀 viem, ze je tazke nestresovat, ale aspon to skus 🙂 Na hematologii povedali, ze keby bolo zle, tak lekari to vedia zistit na sone a da sa to riesit dokonca aj vnutri v maternici nejakym sposobom.

alica42
autor
1. júl 2022

@pampeli Akurat som sa dozvedela, ze mam hodnotu 1:4, doktor mi povedal, ze moze to byt i pozostatok z toho co mi pichli rhebu kedze mi ju len koncom minuleho roka pichali, tak bodaj by, hlavne, aby to nerastlo 😇

pampeli
1. júl 2022

@alica42 Tak to je super sprava, tesim sa s tebou 👍🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre