Som v 23. týždni a mám mäkký a skrátený krčok. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
21. nov 2021

Dobrý deň,

v piatok som bola na morfológii a všetky výsledky boli v poriadku. Teda okrem krčka. Som v 23. týždni a mám ho 28 mm. Je mäkký. Dostala som užívať Progestanelle 1x na noc.

Čo mi odporúčate, aby som bábätko mala v brušku čo najdlhšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

Progestanelle užívajte podľa doporučenia. Ja by som ešte doporučila kľudový režim minimálne do najbližšej kontroly, kedy posúdia na základe nálezu ako ďalej postupovať. Ideálne v Trendelenburgovej polohe /poloha s vyzdvihnutou panvou/. Tiež by som doporučila užívanie Magnézia 3x denne 1 tabletu.

V prípade ťažkostí kontaktujte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník