Skrútený a mäkký kŕčok v 30. týždni

zuzana172
9. jan 2013
Ahojte, chcela by som vediet ake mate skusenosti, lebo sa v tom sama vobec neviem zorientovat. V 30/5 t som bola poradni a lekar zistil ze mam cervix dlzku 37mm, hrdlo makke skratene na 1-1,5cm, vonk.branka na prst, vnut. uzavreta. Na prijme v nemocnici lekar konstatoval ze hrdlo je takmer spotrebovane,vonk.branka pre prst a vnut uzavreta. Lezim v nemocnici, som 31/3, dostavam magneziove injekcie,3x1 guajacuran tabl, dostala som aj 4 injekcie na vyvin pluc. Ctg mam v poriadku, a brusko mi netvrdne. Lekar mi povedal ze je to na dlhsie lezanie ale neviem ci v nemocnici alebo staci doma lezat. Pocula som ze zvycajne je to na 7-10dni a potom klud doma. Ja mam2-rocnu dceru ,ktoru som nosila na rukach a aj sme trocha prerabali byt tyzden, tak si myslim za som si to sposobila sama. Nepodstupila som ziadnu inu zensku operaciu resp.zakrok ako sekciuChcela by som vediet ci to ze je hrdlo je skratene na 1-1,5cm a to ze je takmer spotrebovane je to iste. Pocula som nazor ze ked sa to teraz stabilizuje, tak potom mozem fungovat normalne ale nedvihat nic tazke ale tiez som pocula ze si to budem musiet odlezat s nohami hore. Neviem sa v tom zorientovat, tak Vas prosim o vysvetlenie a vase skusenosti. Dakujem
whiterosses
9. jan 2013
to asi znamená, že ti hrozí predčasný pôrod nie ..? čo ti ešte povedali? podľa mňa tak kedže ti pichli injekciu na vývin pľúc. hlavne sa nepýtaj doma, radšej si to odlež v nemocnici to je istejšie že nič nebudeš robiť. môže to byť aj tým že si doma robila svoje veci ...
zuzana172
autor
9. jan 2013
Tie injekcie tu dostava kazda pre istotu, vlastne vsetky berieme to iste a mame aj rovnake davkovanie. Ci uz niektorej tvrdne brucho alebo nie. A zabudla som este napisat ze mam v sprave uvedene ze hlavicka nenalieha. Je mi clivo za malou a bavky slubili ze sa budu starat tak aby som mohla len lezat. A moj lekar sem chodi sluzit v piatok nocne tak mi hned na poradni povedal, ze najlepsie by bolo, keby som prisla hned vecer t.j. V piatok na prijem, vyberiem injekcie ake potrebujem, polezim a ked sa to do dalsieho piatku zastavi tak by ma pustil domov. Samozrejme lezat. Ale neviem ci len slubil aby ma ukludnil alebo ma aj ozaj pusti.
bebiss
9. jan 2013
Ahoj, niečo podobné sa stalo aj mne... V 29. tt mi na poradni zistili že mám krčok skrátený na 1,5 cm a otvorená tiež na 1,5 cm. Samozrejme, okamžitá hospitalizácia, kortikoidy (tie injekcie na vývoj pľúc), magnezkové infúzie a kľud na lôžku... Po týždni v nemocke v takomto režime mi pri kontrole zistili, že mám krčok úplne zmäknutý, hrdlo spotrebované a otvorila som sa na 3 cm... Takže som si to tam odležala ďalšie tri týždne, pretože, pokiaľ sa nález zhoršuje, nepustili ma domov, kým som neukončila 34. tt (vtedy je už riziko pre dieťatko, aj keby sa narodilo skôr omnoho menšie...). Takže som sa domov dostala po 6 týždňoch ležania v nemocke, otvorená na 4-5 cm... Sa divili, že ešte chodím a to bábo v sebe držím :o) Po 11 dňoch strávených doma v posteli ma môj gynekolog poslal späť do nemocky v 36 tt, kedy som už bola otvorená na 6 cm... Malý sa nakoniec narodil v tom 36 tt, pôrod mi vyvolali. Chcem ti povedať len toľko, vydrž to, aj keby ťa to malo stáť veľa premáhania! V nemocke som sa za ten čas stretla s mnohými babenkami, ktorým sa narodilo predčasne babätko a vyčítali si, že si nedávali pozor, neležali... Ja viem, že to je ťažké, prežila som si tiež svoje, aj sme si tam s babenkami poplakali, ale stálo to za to! 🙂 Držííím palce, aby ti to čo najlepšie dopadlo 🙂
zuzanakosmelova
9. jan 2013
ja som pretoto lezala pred rokom, boja sa predcasneho porodu, preto aj tie injekcie na podporu pluc, az v 35 tyzdni ma pustili domov...doma oddych, nic nerobit, lezat, ja som nemohla a do tyzdna som porodila , primar ma nepochvalil, ze som sa mala setrit...😞 😞
zuzanakosmelova
9. jan 2013
lezala som tam 5 tyzdnov a doma 2 male deti....
zuzana172
autor
9. jan 2013
Moja znama mala to iste co ja a kedze jej sa to zastavilo, pustili ju na 10 den lezat domov a nakoniec ju objednali na sekciu 2t pred terminom , tak som dufala ze nie je vynimkou a ze sa to da poctivo odlezat.
veronika1306
10. jan 2013
Ahoj ja teda som nemala takyto problem my sme skor mali porblem s prenasanim ale to je jedno.....ja teda na tvojom mieste by som sa urcite riadila radami lekarov a posluchali ich co hovoria a hlavne by som sa urcite nepytala domov pretoze lekari si to ppotom mozu vysvetlit tak ze nemas zaujem sa riadit podla toho ako ti to oni naordinovali.....Ja viem je to velmi tazke lezat v nemocnici je ti smutno ale jednoducho musis si povedat ze to robis pre svoje dietatko ktore nosis pod srdieckom a musis urobit vsetko pre to aby sa narodilo tak ako ma a nemysliet teraz na to ze chces ist domkov.....skus sa skor pozitivne naladit a nerozmyslat nad tym co je doma ale mysli na to malicke ako mu pomoct....a hlavne nesmies sa porovnavat z inymi pretoze kazda sme ina a u kazdej inak zaberaju lieky a vzdy je lepsie ked zacnes rodit v takto malom termine v nemocnici ako doma....ono sa to zastavi ale co ked doma si neuvedomis a nieco zdvihnes naozaj ja ti nechcem vnucovat moju radu ale urcite pocuvaj co ti hovoria lekari a pokial mozno ostan radsej v nemocnici.....a k sekcii ak ti budu chciet robit sekociu proste asi to tak bude musiet byt a je to hrozne si pomysliet na sekciu ale da sa to prezit ja som mala sekciu lebo som musela a tiez sa mi to nepacilo ale teraz som rada hlavne tomu ze maly je zdravy a hlavne ze sa nezadusil.....Tak nakoniec neviem ci si nieco z tohto zoberies k srdcu ale nieco o tom viem lebo som sama zdravotnou sestrou nejdem ti vnucovat svoje nazory ale hlavne skus sa upokojit a uvidis urcite bude vsetko lepsie a hlavne drzim palce a daj vediet ako to dopadlo
zuzana172
autor
10. jan 2013
Dakujem za podporu aj nazor
hexina
8. máj 2013
@zuzana172 nerozumiem trosku tomu..cervix a hrdlo nie je toiste? jedno si mala3,7 a druhe 1,5 cm? ja som sa tak docitala ze to je to iste..tak neviem ci to nebolo tak ze cervix 3,7 a zaroven si bola otvorena na 1,5 cm? mam v tom zmatok 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli