Som v 25. týždni a opúchajú mi nohy. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
20. okt 2021

Dobrý deň,

dnes som mala poradňu a doktor ma trochu nastrašil kvôli opuchu nôh. Najskôr mi opúchali iba členky a teraz už od kolena dole. Povedal, že si mám merať krvný tlak a ak by bol vyšší ako 135, tak mám ísť rovno do pôrodnice.

Teraz som v 25. týždni, užívam Magnerot 2x denne.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ do rána odpuchnú, tak nejde o taký problém. V prípade, že opuch pretrváva, riaďte sa doporučeniami lekára.

Pri tlaku krvi 140/90 a viac určite doporučujem hospitalizáciu, kde dodiagnostikujú prípadný rozvoj ochorenia vznikajúceho v tehotenstve - preeklampsiu.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník