Strieda sa mi bolesť prsníkov v čase ovulácie a potom pár dní pred menzesom. Je to v poriadku?

Zodpovedané
14. mar 2022

Dobrý deň,

mám 37 rokov, dve deti. Každý rok chodím na vyšetrenie po gynekologickej stránke. Menštruáciu mám pravidelnú.

Je normálne, keď ma jeden mesiac bolia prsia v strede cyklu v čase ovulácie a tesne pred menzesom prestanú bolieť?

Ďalší mesiac ma bolia prsia strašne. Sú napnuté a ani dotknúť sa ich nemôžem. Začínajú bolieť pár dní pred menzesom, čiže nie počas ovulácie v strede cyklu. Takto sa mi to strieda.

Je to v poriadku?

V jednom prsníku mám cysty pod bradavkou. Chodím na kontroly a vraj je to ok. Niekedy ma ale v tom prsníku aj pichá.

Môže to znamenať niečo zlé?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

striedavá bolesť v čase cyklu je v poriadku.

Realizujte si samovyšetrenie prsníkov pravidelne každý mesiac po menzese. Absolvujte pravidelne plánované kontroly.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník