Bolesť pŕs od ovulácie - nemožné tehotenstvo?

deean
16. okt 2019

Ahojte, dlhodobo ma bolia prsia od ovulacie az po cca 3. Den menstruacie, cize viac ako 2 tyzdne. Snazime sa o babatko 15-16 mesiacov, ja uz mam najvyssi cas (33), manzel je mladsi - jeho vysledky ok, aj moje, hormonalny profil mam uplne v norme, aj prolaktin - jemu som pripisovala tu periodicku bolest prs. Ovulaciu citim, mam pravidelne cykly (26-29 dni). Presne viem, ze ovulacia prebehla, ked zacnu boliet prsia, ale ze mega v posl. case, plus cislo, bolestive, opuchnute... preto mi napadlo - keby sa nam to uz konecne podarilo - budu ma od ovu boliet tak ci tak? Od bud. cyklu mam clostil, tesne pred ovu mam ist na folikulometriu, vzdy mi na kontrole dr. hovori, ze mi pekne dozrievaju vajicka, ze nevidi dovod preco to nejde, ale ze ich trosku postimulujeme... Po 3 m po clostile - ak sa nepodari - mi skontroluju priechodnost vajcovodov 🙈 prosim o vase skusenosti s tymi prsnikmi - najma tie, co vas bolia vzdy od ovulacie. Dakujem 🍀🙏🏻

ecko80
17. okt 2019

@deean Ahoj, mna bolievali prsia vzdy po ovulacii az do menzesu. Niekedy sa stalo, ze mesiac-dva neboleli po ovulacii vobec, len kratko pred ms (alebo ani to nie), ale potom cca tri mesiace po sebe boleli a tak nastriedacku. Ked som otehotnela, prsia boleli tiez hned od ovulacie, ale rozdiel bol, ze boli akoby viac napate.

deean
autor
17. okt 2019

@ecko80 dakujem, presne toto ma zaujimalo, pretoze keby sa nam to uz podarilo, predsa uhniezdovanie nejaky cas trva, tak ci ma niekto skusenosti s tymi bolestami prsnikov hned od ovu aj v pripade tehotenstva. Teraz skusam druhy cyklus po ovulacii vitex jahnaci (agnucaston) tabletky aj caj, vraj ulavuje od bolesti, no nevsimla som si zatial. Alchemilkovy caj pijem mozno aj rok (v prvej casti cyklu), kyselinu listovu doplnam ako mi napadne (mam vyssiu koncentraciu, tak tie tbl beriem tak 2-3x do tyzdna), par mesiacov som mala aj cisty inositol, a stale bez uspechu :( Som zvedava, co so mnou spravi ten Clostilbegyt,.. robila som si taku mensiu statistiku a vychadza mi to, ze zeny otehotneli priemerne po 2. cykle uzivania (alebo vobec); dost vela hned po prvom, a vela zien pisalo, ze z toho boli dvojicky. Ani to by mi nevadilo, len nech sa to uz podari :(

olivia_0309
17. okt 2019

@deean Ahoj, aj ja mam rovnaky problem,no mala som vysoky prolaktin a uzivam lieky este aj teraz. Sice mi hladina PRL klesla a velmi rychlo,bolest prs mi pretrvavala,niekedy uz od ovu,niekedy az tyzden po nej ale tak ako pises ze aj o cislo vacsie prsia,zily az po krk a horuce som ich mala ako zeny v tehu. Mne zabera ked jedavam vitex od ovulky dve kapsule rano, ked mi dosiel davala som si dva krat denne kvapky Mastodynon a este som citala ze Wild Yam je vyborny na to😉 Tak skus...ak je HP vporiadku tak mas vyhrate...ozaj je to len otazka casu pripadne tie vajcovody...Drzim prsty✊🏼

deean
autor
18. okt 2019

@olivia_0309 Dakujem velmi pekne, vitex som teraz po ovu zase zacala brat, mam ale nejaky slaby ako som sa docitala - vo fialovej krabicke, neviem presne nazov, ale tak davam si k nemu aj caj, hnusny je :P ale ja zvladam vypit hocijake byliny, alchemilka mi chuti 🙂 no som zvedava, mala som dlhodoo stres, teraz je to uz lepsie, hadam len tam bol problem. Snazime sa dalej, verim, ze sa nam to podari prirodzene, a ze aj clostil v bud. cykle zahra rolu 😉

katarinakacka1993
6. nov 2019

Ahoj.. potrebovala by som poradit pred par dnami sme mali z priatelom nechraneny styk a uz asi 2dni ma neskutocne bolia prsia bradavky😦a menstruacia este dost daleko je mozene ze by po par dnoch sa objavovali neake symptomi?dakujem.

deean
autor
7. nov 2019

To je asi dost skoro na symptomy, planujes otehotniet ci nie?

katarinakacka1993
7. nov 2019

Ano 😊snazime sa o babetko mam aj take jemne pobolievanie pod bruskom moj ginekolog mi odporucil uzivat kyselinu listovu.

deean
autor
14. nov 2019

@katarinakacka1993 no ako si dopadla? Uy si mala dostat MS?

deean
autor
14. nov 2019

Inak musim povedat, ze tento cyklus zatial ziadna bolest prs, a to som uz 18 DC, ovu bola asi vcera alebo dnes (vcera ma chvilu pichalo vo vajecnikoch); v pondelok som bola na folikulometrii a 28 a 21 mm - na 15 DC dost velke foliky, tak hadam uz praskli a nespravia sa z nich cysty :( zajtra idem na kontrolne sono, ci ovu naozaj prebehla - hadam posledne tento cyklus. A to som si myslela, ze mam ovu okolo 14-15 DC, a vyzera to na plus 3 dni... no uvidime 🙂

katarinakacka1993
14. nov 2019

@deean no mala som mat uz vcera ale neako nechodi celu moc som mala take krce ako ked mam dostat menstruaciu co som teda cakala ze uz uz ale nic tak uvidime ☺

deean
autor
14. nov 2019

@katarinakacka1993 zajtra testuj citlivym testom rano 🙂 drzim palce

katarinakacka1993
14. nov 2019

@deean ☺tak neviem ci to nebude este priskoro uvidim ako sa to vyvinie kazdopadne by ma potesilo keby sa nam podarilo mat babo urcite dam vediet najblizsie dni ako to dopadlo a dakujem pekne .

deean
autor
21. nov 2019

@katarinakacka1993 Nejake novinky? 🙂

U mna zmena - neviem ci to bude tym Clostilom, ale dnes som 25 DC, ovulaciu som mala (potvrdenu folikulometriou) az na 18 DC, cize neskor ako som myslela, ze mavam (alebo len tento cyklus, kto vie :P ) - no a prsia ma zacinaju boliet az teraz, ale omnoho menej, ale zato bradavky ma bolia uz par dni a su citlive, take cudne. V pondelok mi ma prist MS, ja strasne dufam, ze uz nepride, a ze to po roku a pol konecne vyslo 🙏
@olivia_0309 @ecko80

katarinakacka1993
21. nov 2019

@deean ahoj☺tak zatial som na pochybach uz cca2den mi neako blbo a mam to presne take ohladne bradaviek ako aj ty nedaj boze sa dotknut alebo co...dost ma bolia uz pri obliekani sa😕v noci ma pobolievalo pod bruskom menstruacia neprisla☺co u na nebyva ze by som mala menstruaciu uz v takomto datume a vcerajsi tesit ukazal slabulinku druhu ciarku poslem foto...tak velmi ti prajem aby ti to vyslo viem co to je tuzit po babetku a snazit sa tolko nam to trvalo rok aj nieco potom sa podarilo ale potratila som😕tak uvidime teraz

katarinakacka1993
21. nov 2019

@deean vcerajsie testovanie😊co myslis?

deginko
21. nov 2019

@katarinakacka1993 gratulujem je to tam!

deean
autor
21. nov 2019

@katarinakacka1993 vyzera to super 🙂 mna tiez pobolieva sem tam podbrusko, picha ma okolo pupku a tak. No uvidime, neviem naozaj ci mam tieto cudne bolesti pripisovat tym liekom, alebo sa fakt rodi nieco nove... 🙂

katarinakacka1993
21. nov 2019

@deginko dakujem😊kiez by

deginko
21. nov 2019

@katarinakacka1993 ja som mala rovnaké testy...a teraz som v 11tt

katarinakacka1993
21. nov 2019

@deean no uvidis v pondelok😊kazdopadne daj vediet ze ako si dopadla...drzim palce✊

deean
autor
21. nov 2019

@katarinakacka1993 dakujem, ozvem sa 😉

katarinakacka1993
21. nov 2019

@deginko tak mam len troska obavy ze teda v septembri som bola na cisteni oktober som menstruaciu mala ze ci teda sa nezopakuje nedaj boze to co predtym kedze som mala len jednu menstruaciu 😕😯neviem ci je dobre este takto skoro utekat ku gyn.

deginko
21. nov 2019

@katarinakacka1993 nie určite počkaj ešte mesiac a uvidíš...urob ešte pár testov či budú čiarky silnieť ale nerob každý deň ale najskôr o 2dni..

katarinakacka1993
21. nov 2019

@deginko ano tak som chcela ze teda este par dni pockam skusim otestovat zasa no uvidim ako to dopadne

som_ponorka
21. nov 2019

No mňa boleli prsia síce až cez ms. Tak zboku akoby a keď som otehotnela, tak ma bradavky boleli asi hneď ako som otehotnela. Už na 16 deň cyklu.

olivia_0309
21. nov 2019

@deean ahoooj😊 No super to su fajn spravy, dufam teda,ze tieto zmeny su pozitivne a je to na dobrej ceste! drzim prsty✊🏼 Dlho som tu nebola prepac, tak som stratila prehlad. No aj ja mam novinku,tiez ma tento cyklus vobec neboleli prsia, zacala som cvicit hormonalnu jogu a co sa nestalo? Podarilo sa,tam sa uz len modlit aby bolo vsetko vporiadku😍🙏🏼 Velmi ti to prajem,aby to tento mesiac vyslo a MS v pondelok nedorazila tak ako nedorazila mne✊🏼

olivia_0309
21. nov 2019

@katarinakacka1993 je to tam, nevadi ze je slaba😉 hlavne nech silnie✊🏼Gratulujem a drzim prsty! Toto je moj 4dni pred ockavanou MS... a bola to len nahoda, ze testujem, lebo som mala zacat brat lieky ktore sa v tehu nesmu tak mi nedalo...😊

katarinakacka1993
21. nov 2019

@olivia_0309 waw😊tak gratulujem tak mne menstruacia meska par dni a zda sa mi slabucka 😕slusim pockat par dni

olivia_0309
21. nov 2019

@katarinakacka1993 pockaj, mozno si mala ovu neskor. Ja som mala presne 14DC, sledujem si bazalnu teplotu, krcok, hlien a robila som testy adnes mi to aj Dr. potvrdila😉 a kazdej stupa HCG inak takze pokojne✊🏼Drz da a nestresuj!

katarinakacka1993
21. nov 2019

@olivia_0309 ano je to mozne kedze sme mali styk s priatelom zaciatkom mesiaca ☺a dakujem aj ty