Bolesti podbruška a krížov v 6 týždni

miminka15
22. sep 2012

Som približne v 6 tt. Avšak už týždeň pociťujem bolesti podbruška a krížov, niekedy ma chytajú až kŕče. Intenzívnejšie je to ráno, ale v podstate počas celého dňa pociťujem buď bruško alebo buď kríže. Mám pocit, že ma chytá aj teplota ( ale neviem či to pripisovať tomuto ) . Som po 2 rizikových tehotenstvách, kedy som bola aj zašitá lebo som sa otvárala. A teraz neviem či sa pre ísť k doktorovi na skontrolovanie či je všetko v poriadku, alebo počkať do ďalšej kontroly. Bojím sa či je malé v poriadku a všetko tak ako má byť.

milka1978
22. sep 2012

@miminka15 Ahoj ..... ja byť na Tvojom mieste a mať za sebou 2 rizikové tehotenstvá tak určite idem k lekárke alebo ju aspoň kontaktujem či je to všetko O.K. ...... bolesť v podbrušku môže byť aj následok zväčšovania sa maternice a tým Ti všetko tlačí na vaječníky .... a bolesť v krížoch? tak to neviem, no niektoré ženy pociťujú bolesti v krížoch od začiatku tehotenstva až do pôrodu .... noradšej by som kontaktovala lekárku .... alebo skús ísť na stránku www.gynda.sk a po registrácii je tam on-line gynekologicko-pôrodnická poradňa kde Ti profesionálny lekár/ka odpovedia na Tvoju otázku najneskôr do 24 hodín

ondatra2
22. sep 2012

no ja som si myslela, ze to tak ma byt, ale ako sa neskor ukazalo, nebol to dobry priznak. Ty uz si bola tehotna a ak sa to vyvija inak ako predosle tehotenstva, isla by som k lekarovi s tym.

buba08
22. sep 2012

nechcem ťa strasit, ale aj ja som mala od začiatku tehu bolesti podbruska a skončilo to spontánnym potratom v 8 tt, takze radšej navštív lekára, držím palce

bianka0111
22. sep 2012

ahoj, no Buba08 má pravdu a čo najskor lekára, ja som tiež v 6tt a bolia ma dosť kríže a brucho, bola som u lekára, a hned ma dal na PN, pretože mi hrozí potrat, ležím a oddychujem, dostala som aj lieky, ktoré by mali pomocť, toto je moje druhé tehotenstvo a s Emmkou som bola na tom tak isto, a teraz mám doma krásnu 6 ročnu slečnu 🙂

zunolu
22. sep 2012

ja som mala bolesti a krče v podbrušku celé tehu a až do pôrodu som bola PN aj ked po nasadení magnézia sa to trošku upravilo. Radšej neriskuj a chod hneď k lekárovi .

horseshoe
22. sep 2012

Ahoj. Bolesti nie vzdy znamenaju potrat alebo nejaku inu hrozbu. Moze ist o roztahovanie maternice a prisposobovanie sa tela tehotenstvu. Ja som mala najhorsie bolesti na zaciatku tehotenstva - 6.,7.,8., 9.tt, potom to sa to zlepsovalo, ale aj teraz to mavam. Niektore zeny na tehu proste takto reaguju. Urcite v tych prvych tyzdnoch sa treba setrit - polihovat, nenamahat sa pokial sa da. Ale pokial ti lekar povie, ze na sone je vsetko v poriadku a krcok sa neotvara, malo by to byt v pohode. Samozrejme, nemoze sa jednat o bolesti neznesitelne a tiez v ziadnom pripade krv ani spinenie - to je nebezpecne.
K lekarovi urcite chod, povedz mu o tych bolestiach, ale ako hovorim - mava to vela zien aj v mojom okoli a niektore aj cele tehotenstvo.

tajne
13. sep 2014

ahojte potrebujem poradit cice my to meška len 2 dni citim sa velmi čudne mam citlive prsia strašne ma bolia hlavne pri dotiku okrem toho ma boli po bruchom a bolia ma križe možem byt v tom? 😒

blonde25
19. sep 2014

Ahojte baby. Pred 10 dňami som bola u gyne kvôli pozitívnemu testu a potvrdil mi teho. Vtedy som bola v 4 tt. Dnes som bola u gyne opäť kvôli bolesti v podbrušku. Vyšetril ma, urobil ultrazvuk a celkom som sa vystrašila. Dal mi duphaston + kľudový režim a v pondelok na odbery HCG a potom o 2 dni či sa hodnota zvyšuje. Srdiečko ešte nebolo vidno. Prvý krát mal gestačný vak 9 mm a teraz po 10 dňoch 11,8 mm. Plod už vidno. Myslíte že je to ok? Túžime po ňom a podarilo sa otehotnieť na 1 x.. Mám sa znepokojovať, alebo tie lieky a odber je úplne normálna vec?

trgypadl
19. sep 2014

@blonde25 ahoj,kedy si mala poslednu menstrusciu?

blonde25
19. sep 2014

Takze 1.den poslednej menštruácie som mala 01.augusta, cyklus každých 35 dni, ale niekedy aj menej. Mávala som ju dosť nepravidelne

saleska111
15. júl 2018

@bianka0111 ahoj podla coho usudilize ti hrozi potrat ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre