Sú bolesti podbruška v 15. týždni v poriadku?

Zodpovedané
13. júl 2021

Dobrý deň,

som v 15. týždni a už tretí deň ma pobolieva podbruško pri každom pohybe. A to aj pri otočení v posteli. Najhoršie je vtedy, keď dlhšiu dobu stojím. Na začiatku tehotenstva som mala bolesti ako keby sa naťahovali svaly. Prirovnala by som to k menštruačným bolestiam, ale toto je iné.

Som mimo Slovenska.

Mám vyhľadať lekársku pomoc?

Ďakujem

Dobrý deň,

bude nutný prísny kľudový režim. Nasaďte si Magnézium 500 mg 3x denne /maximum 2tbl. 3x denne/. Pite dostatok tekutín.

V prípade, že sa Vám neuľaví, prípadne sa ťažkosti zhoršia, vyhľadajte lekársku pomoc.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník