Sú v poriadku kŕčovité bolesti po kyretáži?

Zodpovedané
18. aug 2021

Dobrý deň,

som 5 dní po kyretáži z dôvodu MA v 11. týždni. Všetko bolo v pohode, až na 4. deň som dostala bolesti a krvácanie. U doktora mi robili sono. Maternica sa sťahuje pekne, ale je tam kúsok 0,8 cm.

Dostala som injekciu MEM. Po nej som mala bolesti, no krvácanie zoslablo. Bolesti ešte mám. Chodia tak nárazovo a sú kŕčovité. Krv moc nie, tá je len taký fľak na vložke.

Som aj tak schopná to dostať von?

Doktor hovorí, že zatiaľ ďalšia kyretáž nie je nutná, že ten kúsok je maličký. Problémy ako silné bolesti (vydržím bez liekov) a ani teploty nemám. Cítim sa dobre.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite bude nutné to ešte skontrolovať. Pri čistení sa môže stať, že z Vás zrazu nepravidelný tmavý kúsok jednorázovo vypadne.

Bolesti sú však prirodzené, maternica sa snaží dočistiť a sťahuje sa, preto to pociťujete ako kŕče.

Hláste sa u svojho gynekológa podľa plánu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník