Sú v poriadku slabšie pohyby v 36. týždni?

Zodpovedané
7. feb 2022

Dobrý deň,

som prvorodička a v utorok začínam 36. týždeň podľa sona, ktoré bolo robené v 12. týždni. Podľa poslednej menštruácie som v 37. týždni.

Posledné dni pozorujem, že maličký menej kope. Teda skoro vôbec. Len sa mrví a pučí riťku, chrbátik na strany. Keď pozorujem bruško, tak vidím pekne vlnky aj cítim tlak. Už to nie je také to kopanie a ani to nie je také časté.

Maličký je dole hlavičkou. Chrbátik mal minulý mesiac vpravo. Taktiež už pár dní pozorujem pokles bruška.

Je to podľa Vás v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to v poriadku a prirodzené. Už tam má dieťatko menej miesta.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník