Mám slabšie pohyby v 26 týždni tehotenstva

nikolet_89
11. nov 2011

Ahojte maminy a buduce maminy zatial ste mi vzdy dobre poradili....mam taky problem, ze asi tyzden sa mi malinka hybe menej a ked sa aj pohne tak to nieje silny kop na aky som zvyknuta pred dvoma tyzdnami kopala o zivot a ja teraz neviem ci je to tym, ze je uz vacsia a horsie sa jej hybe, alebo co...je to podla vas normalne ? som prvorodicka a tak sa bojim kazdej malickosti v pondelok sme boli na 3D a bolo vsetko v poriadku...odpovedzte mi prosim

zebra41
11. nov 2011

ja som prve pohyby citila v 20tt a potom do 30tt nic......v kuse som volala doktorovi. vsetko ok,ale aj on bol dost prekvapeny,ze ich necitim

nikolet_89
autor
11. nov 2011

@zebra41 no pekne to boli asi stresy pre teba dost velke...a co mas dievcatko ci chlapceka ?

zebra41
11. nov 2011

@nikolet_89 chlapceka. veru stresy to boli. takze na sono som behala asi kazdy tyzden. ale po 30tt sa to rozbehlo. narodil sa sice v 35tt ale to uz kopcoval riadne. ja som sa aj bala, ci mu to neuskodi,ze mi v kuse doktor robi sono.ale vyzera to tak,ze zatial ziaden vplyv 😀
narodil sa v 35tt,lebo ja som sa otvarala a skracoval sa krkce. my mame predcasne porody v rodine,takze ziadne stresy. a nemoze byt,ze sa mala otocila a teraz nekope,ale bucha rucickami? 🙂 teda neviem,len mne doktor zakazdym povedal,ze ma asi nozky smerom dovnutra do bruska,tak preto to necitim. lebo sam netusil preco.
drzim palce a vychutnavaj si tehotenstvo, poriadne oddychuj,lebo potom uz nebude casu 🙂

anjelicek26
11. nov 2011

@nikolet_89 - sa stavim, ze si sedi mala na zadku 😉 Kopance dolu necitis takmer vobec, len take vypucanie, mrvenie, kopance nula bodov. Ja som bola pri dcerke non-stop okopana, riadne rany do zaludka - ale syn sedel do 34.tyzdna na ritke a kopance takmer ziadne, len to vypucanie a mrvenie, nic viac. Lekarka vravela, ze je to normalne. Plus ked ma zena placentu vpredu, tak citi kopance este menej. Ale ked ty si ich predtym citila poriadne, tak dam ruku do ohna, ze je mala hlavou hore a ritkou dolu 🙂

ajkuska
11. nov 2011

ja keď som chodila na ctg tak niekedy sa malý hýbal až až a inokedy mi sestričky triasli bruškom aby ho vyrušili a pohol sa 🙂 dodnes každý hovorí že je kľudný ako angličan. 🙂

anjelicek26
11. nov 2011

@ajkuska - tak toto plati aj na nasho, flegmos najväcsi 😅

katkamyska
11. nov 2011

@nikolet_89
ahoj no ja som v 25tt a tiež občas jeden-dva dni pokoj a potom na další den od rána kopcuje, tak si myslím,že je to určite normálne, aj ja som prvorodička, a tiež mám strach, a ked mám volať doktorovi jaj až sa koľkokrát hanbím, že ho stále otravujem 🙂)

nikolet_89
autor
11. nov 2011

@zebra41 som rada, ze je malinky v poriadku a dufam, ze mas pravdu a je len otocena, lebo mi uz chyba ako ma vedela silne udriet 🙂 ale hybe sa som spokojna, len by som ju chcela citit stale, ale to sa asi neda

nikolet_89
autor
11. nov 2011

@anjelicek26 nooo aj to je mozne 🙂 dufam, ze sa mi este pretoci krpata :D

nikolet_89
autor
11. nov 2011

@katkamyska vsak toto, ze nechcem ani ja robit bububu zakazdym, ale taktiez sa bojim ci by som nemala....stala sa mi taka neprijemna skusenost bohuzial, ze jedna mamicka potratila akurat, ked som bola aj ja u lekara a odvtedy mam ovela vacsi strach, ale vzdy sa snazim uistit tu ci je vsetko ok nech niesom paranoidna :D

anjelicek26
11. nov 2011

@nikolet_89 - nas krpec si dal na cas a otocil sa az v tom 34. tyzdni, ale otocil, vraj do 30.tyzdna deti mozu kludne robit premety, potom je to tazsie - pravdu - ja som si ten klud uzivala, ziadne kopance do zaludka, pod rebra, normalne sa mi dychalo, to si pri dcerke pamätam uplne inac 😉

nikolet_89
autor
11. nov 2011

@anjelicek26 no mozno by som si aj ja tam povedala, ale kedze je to moje prve babatko tak sa z toho tesim a ked ju necitim tak sa bojim :// som trubicaaa 🙂

katkamyska
13. nov 2011

@nikolet_89 juj tak to ti verím, inak aj ja som zo všetkého taká pesimistická, stále myslím nejak len na to zlé. a v koľkátom tt bola? ja neviem možno som preto taká,čakám svoje prvé tak neviem. 🙂 ty už máš nejaké detičky?

nikolet_89
autor
14. nov 2011

@katkamyska bola este v prvom trimestri presne neviem...a nie nemam cakam svoju prvu 🙂

katpetdo
14. nov 2011

@nikolet_89 ahoj, ja som v 24tt a este ziadny pohyb necitim, ani bublinky, Placentu mam vpredu dieta otocene hlavickou a lekar len nechapavo kruti hlavou. Tiez som z toho trochu nervozna, ale dieta je vraj ok, tak sa snazim na to nemysliet

nikolet_89
autor
14. nov 2011

@katpetdo ahoj pozri ucitis uvidis 🙂 si prvorodicka, mozno si si to len nevsimla, zvycajne pomaha, ked si v klude lahnes najlepsie na chrbat a si potichu mas ruky na brusku a zacitis male, ale moze aj spinkat, alebo potom, ked sa najes zvyknu deti vyvijat aktivitu vyskusaj mozno ucitis 🙂 a najdolezitejsie je aj tak to, ze je malinke zdrave drzim palceky

katpetdo
14. nov 2011

@nikolet_89 dakujem za povzbudenie...ked som bola na UTZ tak dieta uplne kopalo do brucha a lekar neveril, ze to necitim. Tiez si hovori,,. hlavne, ze je vsetko OK, ale tajne som dufala, ze uz nebudem musiet cakat do najblizsej poraden aby mi lekar povedal, ze je naozaj vsetko v poriadku. Len aby mi krpec potom po narodeni vsetko nevratil, ze bude prilis akcny. 😉 .

nikolet_89
autor
14. nov 2011

@katpetdo aj to sa ti moze velmi lahko stat 🙂 verim ti, ze je neprijemne cakat do kazdej dalsej poradne, ale pozri si uz za rizikovimi mesiacmi 🙂 teraz by uz malo byt vsetko OK tak sa tes na male a vies co to je ??

katpetdo
15. nov 2011

@nikolet_89 nevieme, nechceme totiz vediet, takze ako hovorim vsetkym, je to dieta 🙂

nikolet_89
autor
16. nov 2011

@katpetdo to je zlatunkeee my sme tiez nechceli vediet, ale kedze moja mama stale hovorila na moje brusko menom tak mi to bolo blbe, zeby to mohlo byt opacne pohlavie tak sme sa spytali 🙂

muca1212
16. nov 2011

@nikolet_89
AHoj aj ja som to tak mala, najpr kopala velaaa ale ako rástla už sa len tak hemlesila 🙂 neboj je to OK 🙂 ked sa hýbe všetko je v poriadku, babatka v brušku viac spinkaju a čím bude staršie tým sa bude hýbať menej, takže neboj. Ale ked chceš mať klídek skoč ku lekarke ona ti povie čo ja a budeš kludnejšia. S vlastnej skúsenosti viem že ma vždy najviac ukludnila lekárka 🙂 stačí ked jej zavoláš 🙂

nikolet_89
autor
16. nov 2011

@muca1212 dakujem 🙂 bola som teraz predvcerom u gynekologa a povedal, ze je vsetko ok takze som uz kludnejsia 🙂

makmitka33
16. nov 2011

@nikolet_89 poradím ti, kúp si fonendoskop , nie je to vôbec drahé a za istotu, že je Drobček v poriadku to stojí 🙂

nikolet_89
autor
18. nov 2011

@makmitka33 fonendoskop ? ja som ani nevedela, ze sa to da kupit...nevies priblizne co to stoji ?

makmitka33
18. nov 2011

od 10 do 20 eur, záleží na tom, v akej kvalite. Mňa vždy upokojí, keď si vypočujem Malého srdiečko, lebo tiež má obdobia, že sa hýbe veľmi málo, ale potom príde čas, keď sa nevie ukľudniť 🙂

ejka11
18. nov 2011

ja som v 18 tt, som prvorodicka a zatial som ziadne pohyby necitila...uz mi to veeelmi chyba a cakam kazdy den, kedy uz da o sebe vediet 🙂))

atka70
18. nov 2011

@makmitka33 Ahoj , a kde by som kupila ten fonedoskop? dakujem 🙂

makmitka33
18. nov 2011

@ejka11 aj to bude 🙂
@atka70 v lekárni 😉

canama
26. nov 2011

@nikolet_89 no ja mam to iste. od 22-23tt som citila jasne kopance od malickej, niekedy teda aj dost bolestive a prudke. ale posledny tyzden az dva su sice co to poctu priblizne narovnako za den (presne to neratam), ale ovela slabsie, skor to citim ako tie bublinky v bruchu....tak neviem ci sa mam stresovat a utekat hned k lekarke alebo pockat do dalsej poradne. a nie je to inou polohou plodu, citim ze ma kope nozickou trebars a do toho isteho miesta ako predtym, ale vlastne uz to nie je kopanec ale len taky stuch. vraj by sa mala sila pohybov zvysovat ako je babo silnejsie, tak sa bojim aby to nebol signal toho ze je babo nedostatocne vyzivovane. ale ako na to prist ked prietoky sa robia az neskor???...inak ja som si fonendoskop kupila ale nepocujem nic, moze to byt aj tym ze mam placentu na prednej stene. ☹ rozmyslam ze si kupim ten gynekologicky, co je akoby lievik, nemate s tym niektora skusenost?

nikoletka160
8. okt 2014

Dobry den chcela by som sa opytat som prvykrat tehotna som v 26 tyzdni a este stale necitim poriadne pohyby iba ako keby sa mi nieco prevracalo na spodku bruska. Neviem ci to moze byt aj preto ze som silnejsia. Mohli by ste mi pomoct.
dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre