Sú výtoky náznak nejakej pohlavnej choroby?

Zodpovedané
28. okt 2022

Dobrý deň,

už dlhšie dobu (pár mesiacov) mám žlto-zelené výtoky. Brala som tabletky zospodu proti infekcii, mykóze ale nepomáhajú. Nemám sleznicu a pravidelnú menštruáciu, tak mi gynekológ predpísal Duphaston.

Nie sú tie výtoky náznak nejakej pohlavnej choroby?

Ku gynekológovi chodím pomerne často, všimol by si toho už?

Či na to potrebuje nejaké testy spraviť?

Ďakujem.

Dobrý deň,

základom je vykonať ster z pošvy. Ďalej je možné zrealizovať rozšírené testy na pohlavne prenosné ochorenia.

Konzultujte doterajšie vyšetrenia s Vašim gynekológom. Zelený výtok nie je prirodzený a normálny.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník