Súvisí špinenie mimo cyklu s užívaním Indol Woman?

Zodpovedané
19. mar 2023

Dobrý deň,

vždy som mala ukážkový cyklus, no v januári a vo februári som asi 5 - 6 dni pred menštruáciou špinila a potom prišla menštruácia. Normálne som špinila maximálne 2 - 3 dni kým prišla menštruácia.

2.3.2023 som dostala menštruáciu úplne normálne, ale zase špiním. Už je to asi štvrtý deň. Od decembra som užívala Indol Woman, nakoľko mi bol zistený HPV vírus. Momentálne som chorá a mám Covid-19.

Môže špinenie mimo cyklu súvisieť s užívaním Indol?

Nikdy predtým som takéto špinenie nemala a už vôbec nie takto v strede cyklu. Mám 35 rokov.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

aktuálne je špinenie spôsobené najskôr vplyvom ochorenia. Covid-19 často ovplyvní cyklus v akomkoľvek zmysle.

Špinenie pred menzesom býva spôsobené najčastejšie nedostatkom progesterónu. Buď ovulácia neprebehla, alebo žlté teliesko po ovulácii nepostačuje pre produkciu dostatočného množstva progesterónu. Riešením by bolo nasadenie progestrónu v druhej polovici cyklu.

Konzultujte svoj zdravotný stav s gynekológom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník