Neustále špinenie mimo cyklu a snaha otehotnieť

barbara4960
19. júl 2021

Ahojte zienky, idem si k vam po radu, som uz zufala. Uz takmer rok mam problem s tym, ze od stredu cyklu cca 16dna az po den prveho menzesu neustale spinim. Menstruacia prichadza presne na cas na 28den. Zaroven sa tristvrte roka intenzivne snazime o dietatko. Pol roka beriem stale na preskacku duphaston a progestanelle. Pred pol rokom som mala znizeny progesteron avsak minuly mesiac vysledky uplne v poriadku (vysetrena aj stitna zlaza) a spinenie stale. Muzov spermiogram v poriadku. Mate prosim vas niektora s tym skusenosti?? Podarilo sa vam otehotniet aj napriek mimomenstruacneho spinenia? Dakujem za vsetky odpovede 🙏

bociandy
19. júl 2021

Ahoj, mala som presne taketo spinenie a ukazalo sa, ze je to endometrioza. Mam 2 deti, takze da sa otehotniet aj s touto diagnozou, ale myslim ze najviac mi pomohla uprava stravy (co najviac obmedzit cukor a lepok) a nasadila som si macu, caj z alchemilky a ine caje na podporu otehotnenia.

barbara4960
autor
19. júl 2021

@bociandy dakujem velmi pekne za rady 🙏 uz aj pojdem do lekarne po zasoby. Prosim ta a to spinenie ti v tehotenstve skoncilo? Lebo kazdy mesiac ked pride spinenie tak prichadza aj sklamanie ze opat to nevyslo. Dakujem

bociandy
19. júl 2021

@barbara4960 u mna to bolo tak, ze som spinila, ale v case ked uz mala prist ms tak spinenie prestalo a ms nenastupila. Tak som tusila ze nieco bude inak. Po prvom tehotenstve uz som spinenie nemala, myslim ze tehotenstvo a nasledne kojenie potlacilo endometriozu. Velmi ti drzim palce a ked by ta este cokolvek zaujimalo, kludne sa pytaj😊

barbara4960
autor
23. júl 2021

@bociandy dakujeem velmi pekne za tvoju odpoved 🙂 cajiik uz pijem aj macu uziivam 🙂 este sa posnazit vzdat sa mojho milovaneho sladkeho

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre