Upraví sa preliačina na maternici sama?

Zodpovedané
13. sep 2022

Dobrý deň,

mám 11 mes. dieťa, ktoré som rodila sekciou vzhľadom k tomu, že bolo KP. Pôrod aj hojenie prebehlo v poriadku. Po šestonedelí som bola na kontrole a moja gynekologička povedala, že mám ešte preliačinu na maternici.

S manželom uvažujeme nad druhým bábätkom a teda sa chcem opýtať, či sa táto preliačina sama upraví alebo aký dlhý čas na ďalšie otehotnenie je odporúčaný v súvislosti s takýmto prípadom?

Prípadne je potrebná ešte jedna kontrola u Dr.?

Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

asi Vám chcela iba laicky povedať, že maternica potrebuje čas sa zahojiť.

Po roku sa už kľudne môžete snažiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník