V 7. týždni tehotenstva nebolo nič vidno na ultrazvuku. Mám čakať zlé správy?

Zodpovedané
7. nov 2021

Dobrý deň,

žijem v zahraničí a otehotnela som. Podľa výpočtu som bola v 7. týždni, ale na kontrole bábätko stále nebolo vidno. Keď som medzitým mala dostať menštruáciu, tak prvý deň mi išla troska krv. Ani som to necítila. Posledné dva dni som mala len také špinenie, potom som išla k doktorke. Tá má pozrela a bábätko stále nebolo vidno. Dala mi tehotenskú knižku a to ma prekvapilo.

Mám prísť za 4 týždne, čo je už teraz v utorok. Tehotenský test mi už ukazuje, že nie som tehotná. Do knižky mi doktorka napísala do kolonky na počúvanie srdca plusko a na to taký krúžok.

Čo to znamená?

Ďakujem

Dobrý deň,

je veľmi veľa rôznych tehotenských knižiek a popisy lekárov sa väčsinou líšia od ich zvyklostí. Neviem či tým lekárka myslela akciu srdiečka, keďže spomínate, že plod nebolo vidno. Jedna alebo druhá informácia je nepravdivá.

Pokiaľ máte tehotenský test negatívny, tak ste pravdepodobne prekonali spontánny potrat. Dôležité je však absolvovať kontrolné vyšetrenie.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník