Vyvolajú mi pôrod, ak sa mi skracuje krčok?

Zodpovedané
5. nov 2022

Dobrý deň,

som momentálne 32+4 tt, krčok sa mi každou poradňou skracuje, bol 4 mm, 3.7 mm a teraz 3.1 mm, beriem železo a Magnerot 2× denne.
Snažím sa dodržiavať kľúčový režim, lenže pri 3 ročnej dcérke to nejde až tak veľmi.

Preto chcem sa opýtať kedy je to už zlé, hodnota toho krčka, prípadne čo mi hrozí, bude nutná aj hospitalizácia?

Dokážu nejak ešte dieťatko udržať alebo vyvolajú pôrod?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

pôrod predčasne samozrejme vyvolávať nebudú. Je potrebné udržať dieťatko v brušku do postačujúceho termínu. A treda do ukončeného 36gt. minimálne, ideálne do ukončeného 37gt. tehotenstva.

Hodnota je kritická už pri ultrazvukovom náleze 28mm a menej. Záleží tiež či sa otvárate zvnútra alebo nie. Ak by sa nález zhoršoval, určite bude nutná hospitalizácia.

Ja by som doporučila zvýšiť Magnézium na minimálne 3x1. Pri tvrdnutí bruška na 3x2. A skúste poprosiť rodinu, kamarátov o pomoc s upratovaním, varením, či strážením dcérky.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník