Z čoho mám bielkovinu v moči?

Zodpovedané
16. nov 2021

Dobrý deň,

som v 18. týždni a už druhýkrát som mala na poradni bielkovinu v moči. Vysoký tlak nemám vôbec. Tlak mám okolo 100/60. Som odoslaná aj na nefrológiu.

Z čoho môžem mať bielkovinu v moči?

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bude potrebné vylúčiť skrytý zápal močových ciest, cukrovku a príčina tiež môže byť v obličkách, ktoré ich v nadmernom množstve prepúšťajú. Práve preto Vás gynekológ odoslal na nefrologické vyšetrenie. Po ňom bude všetko jasnejšie.

Malé množstvo bielkovín v moči počas tehotenstva, ktoré sa tiež môžu objaviť v moči len prechodne, nemusí znamenať problém. Je však potrebné vylúčiť závažné príčiny.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník