Bielkoviny v moči v 17. týždni

lula1200
7. mar 2021

Ahojte žienky som v 17tt a a vysla mi bielkovina v moci. Na dva kriziky. Opuchy ani zvyseny krvny tlak nemám no velmi sa bojim :(
Ma niekto skusenost?
Som odoslana na urologiu

asia83
7. mar 2021

@lula1200 Ja som posledné dva mesiace mala bielkoviny v moči, keď som čakala dcéru. Ale že stále. Tlak aj opuchy v poriadku. Mňa poslala na nefrológiu, tam ma otočil primár vo dverách (doslova), keď videl to veľké brucho s tým, že u tehotných je to normálne. Aj bolo. Ešte som prenášala, pôrod spontánny, bez komplikácií. Bola som aj na sono vnútorných orgánov, v poriadku. Proste je zvýšená potreba tekutín v tehotenstve, no a keď menej pijete (ja málo), tie bielkoviny môžu vyskočiť. Uvidíte neskôr, v spojení s opuchmi či vysokým tlakom to môže byť vážne.

lula1200
autor
7. mar 2021

@asia83 ďakujem za povzbudenie ❤️❤️❤️❤️🙏🙏🙏

lienocka2808
7. mar 2021

@lula1200 ahojky, aj ja som mala takmer stale od 5teho mesiaca opuchy, aj bielkoviny aj zvyseny tlak. Ale ten tlak bol vysoky iba u lekarky / stres/ dosla som domov a 120/80. tak ma poslali mesiac pred porodom do nemocnice, kde som si oddychla a okrem tych bielkovin v moci bolo vsetko ok po tyzdni som sla domov. treba to samozrejme sledovat, ale nestresovat sa, vela zien ma iba bielkoviny v moci az do porodu, potom sa to upravi. krasne tehotenstvo prajem

mon1806
17. nov 2021

@asia83 bože ďakujem aj ja že ste tu napísala lebo ja mám tiež a som v 19 týždni som odoslana tiež na nefrologiu ale po vašom komentári mi je lepšie 🙂 a je pravda že ja malo pijem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre