Znamená krvácanie v 7. týždni potrat?

Zodpovedané
14. mar 2022

Dobrý deň,

som v 7. týždni a v piatok 11. marca okolo obeda som začala špiniť hnedú krv. Volala som môjmu gynekológovi, ktorý mi predpísal progesteron 2x denne do pošvy (ráno a večer). Povedal, že hnedé špinenie môže byť stále v poriadku. K večeru som však už začala krvácať. Bolo to chvíľu jasnou červenou krvou. Neskôr až silno červenou so zrazeninami.

Pociťovala som bolesti ako keď som mávala prvý deň menzes. Inak som sa cítala dobre. Do ráno sa krvácanie spomalilo. Prešlo do slabého krvácania a hnedého výtoku. K doktorovi mám ísť 17. marca, ale pôjdem skôr.

Mohlo ísť o potrat?

Ďakujem

Dobrý deň,

bez vyšetrenia veľmi ťažko povedať. Pokiaľ bolo krvácanie silné až v koagulách, mohlo ísť o spontánny potrat. Zázraky sa ale občas dejú a stále môzme byť všetko v poriadku.

Absolvujte kontrolné vyšetrenie čím skôr.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník