Zvýšené zápalové hodnoty a otvorená na špic prsta v 23 tt - je to veľké riziko?

Zodpovedané
9. okt 2022

Dobrý deň,

týždeň dozadu mi začali silné bolesti podbruška, dva dni som vydržala doma a potom som už nemohla ani chodiť ani sa otáčať na posteli, tak som išla k svojej gynekologičke. Tá ma poslala hneď do nemocnice, kde ma hospitalizovali s tým, že som otvorená na špic prsta. Som v 23 tt, kde mi potom aj zistili zvýšené zápalové hodnoty. Nič viac neviem, keďže mi lekári povedali len toto. Beriem antibiotiká Ospexin 2x denne 1000ku, aj výživy 2x denne - ráno aj večer, ktoré mi pomáhajú, ale sem tam mám aj tak bolesti. Dnes mi na vizite povedali, že som tu lebo mám zápal, a aby som predčasne neporodila. Vraj v pondelok mi urobia vyšetrenie a uvidí sa čo ďalej.

Tak sa chcem opýtať, či tie bolesti sú zo zápalu a či sa to dá zachrániť, a či je veľké riziko to, že som otvorená na špic prsta?

A ešte niekedy pociťujem také tlaky v podbrušku a myslím si, že malá sa tlačí dole, lebo aj pohyby cítim stále len pod bruškom... je to normálne?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

bolesti a tlaky môžete mať v dôsledku zápalu. Je ho potrebné riadne preliečiť a oddychovať. Dodržujte doporučenú liečbu a opatrenia. Okrem palpačného nálezu, by bolo potrebné poznať aj cervikometriu. Podľa kontrolných výsledkov a dĺžky krčka sa následne dá vyjadriť k riziku predčasného pôrodu. Bez kompletných vyšetrení sa Vám vyjadriť neviem.

V každom prípade to berte vážne. Určite konzultujte Váš zdravotný stav aj pred prepustením, aby ste vedeli aký režim je doma nutné dodržiavať.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník