Som v 39. týždni a som otvorená na špic prsta

26kaja12
14. jún 2013

Ahojte dievcata, chcea by som sa spytat ci mate niektora skusenost ze ste boli v 39 tyzdni otvorena iba na spic prsta a krcek ste mali mierne skrateny? kedy potom prisiel ten den D? 🙂 Dakujem za odpovede

imbecilia
14. jún 2013

Ja som bola ešte trochu viac ako ty. 1,5cm. A dieťatko sa narodilo v 41+0, čiže presne týždeň po termíne. Skoro ráno mi odtiekla voda a šlo sa na vec 🙂

simonkazga
14. jún 2013

v piatok 38+1 som vôbec nebola otvorená, ani na špic prsta. Krčok stále cez 3cm a v pondelok 38+4 sa rozbehol spontánny pôrod 😀

marduliena
14. jún 2013

Kedy to príde?to ťažko povedať ja som bola v 39 týždni otvorená ná 1,5 prsta a rodila som po termíne treba len čakať 🙂

26kaja12
autor
14. jún 2013

Ja uz by som to tak strasne chcela mat za sebou. Dnes som poupratovala vsetko co sa len dalo 😀 . Ale mam pocit ze sa tej nasej mrske v tom brusku strasne paci. Nerada by som prenasala, ale asi sa tomu nevyhnem 😢

jajatko
14. jún 2013

ja som bola tiež tak ako ty a malá sa mi narodila s vyvolávačkou týždeň po termíne.

zuzkabeno
14. jún 2013

Ja mám krčok polotuhý, skrátený na 2 cm, otvorenie na 1 prst a som 37 + 5 a to už mám tak 8 dní, tak sa snažím čo najviac hýbať, strašne ma smädí, tak stále pijem a potom chodím cikať, ani jesť mi posledné 2 dni moc nechutí, iba trochu zobem, len denne vypijem aj 3 l vody, čo som stále smädná, tak už dúfam že niečo bude čo najskôr. a že hmatný vak blán, trošku mi to doktorka aj rozštuchala, ale ani som to moc necítila, že to pomôže, môže byť špinenie, trochu sa mi aj dnes zdalo. Už 3 týždne mám občas poslíčkov hlavne večer alebo cez deň po nejakej námahe, včera večer to bolo také silnejšie, tak už dúfam že čoskoro nejakým normálnym tempom.

tadaminka
14. jún 2013

@26kaja12 aj som len na prst otvorena s krckom 2cm a to som este pred par dnami murovala a nosila tehly, aj nabytok som prenasala a plela a tak 😀 ono to zrejme pride ked to ma prist a nijak zvlast to neurychlis 😀

simsalabim
14. jún 2013

Ja som bola od 35. tyzdna otvorena na 3 prsty a krcok skrateny... ze "uz kazdu chvilu". Dcera sa narodila v 42. tyzdni 😝 Spontanne. Takze myslim, ze ked to ma prist, pride to aj same...

cica869
14. jún 2013

ja som bola cele tehotenstvo otvorena na spicku prsta a porodila som v 40tt🙂

zuzka0605
14. jún 2013

nikdy nevies kedy to pride. som toho dokazom.v stredu som mala poradnu o 12hod bolo to den pred terminom.a gynek.mi povedal, ze to nevyzera na porod, ani naznak otvarania.podotykam den pred terminom! bola som na nervy.stvrtok vecer-kontrakcie, piatok rano-dcerka na svete.ked som prisla na kontrolu cumel ako puk, ako sa to rychlo zbehlo necakal nikto.

26kaja12
autor
14. jún 2013

Asi sme fakt kazda ina. takze mi nic ine nezostava len mat trpezlivost a cakat. len by som strasne nerada prenasala a coho sa najviac desim je vyvolavanie porodu. 😲

nicky07
15. jún 2013

Ja som bola otvorena od 24 tt na jeden prst. Rizikove tehotenstvo klud na lozku magnezium.postupne som sa otvarala dalej. V 40 tt na dva volne krcek makky. Cey tyzden mi odtiekla voda ani som o tom nevedela. Zistili to az na kontrole v poterminovej. Hned mi porod vyvolali. Takze otvorena od 24 tt a rodila som 41 tt indukciou.

enisska
12. júl 2013

ahoj,ja som do posledku nebola vobec otvorena.3 dni pred terminom som bola na kontrolu a nic sa nedialo.a zrazupresne na termin mi odtiekla plodova voda a zacala som sa otvarat a presne na termin som aj porodila.sice som dostala aj neake infuzie asi na otvaranie ale pohoda.ak drzim palce

skorinkas
19. júl 2013

Ahoj. Ja som na špic prsta otvorená od 20tt

malamonika
19. mar 2014

ja som v 39 tyzdni a niesom vobec otvorena je to normálne?

gv16
5. apr 2014

Ahojte, som v 40tt a som otvorená sotva na jeden prst. )Po poslednej poradni som po vyšetrení krčka slabúčko krvácala, Dr. povedala, že to je kvôli tomu vyšetreniu a že je to normálne. Ale ešte aj na druhý deň, keď som išla na WC, tak stále bol toal. papier taký červený, aj keď nekrvácam. Je to v pohode, alebo radšej mám ísť do nemocnice?

navan
5. apr 2014

@gv16 to mohla byt ah hlienova zatka podla mna. kontrakcie mas? do nemocnice chod az ked budu kontrakcie v nejakych 3 minutovych intervaloch, skor ta poslu domov.

zabka1987
5. apr 2014

na špic prsta som aj ja od 20tt ...

dobromila1111
5. apr 2014

Aj ja som tak bola, dokonca od 38tt..rodila som presne na termín🙂

gv16
5. apr 2014

@navan kontrakcie ešte nemám vôbec aj malé sa pekne hýbe ako doteraz

dobromila1111
5. apr 2014

@gv16
Aj a som po vyšetrení v tak vysokom tt krvácala..podľa mňa ale radšej do nemocky choď..drž sa!

navan
5. apr 2014

@gv16 tak snad pre istotu chod a uvidis co povedia. drzim palce.

kiksina_21
6. máj 2014

Ja som bola pri prvom otvorená od 31. týždňa myslím a teraz som 5dní pred termínom a som otvorená len na jeden prst.

jana_eyre
6. máj 2014

ja som tak bola pri druhom a rodila som 9dni po termine, vyvolavany porod..

tina1988
6. máj 2014

Ja som bola v 40 tt a otvorena na dva prsty. Doktor pri vysetreni povedal, ze porod je este v nedohladne ... a este v tu noc mi odtiekla plodova voda a o par hodin som uz rodila 🙂 tak to moze prist kedykolvek, aj ked to tak nevyzera 🙂

anulka1171
13. nov 2016

Ahpjte som v 38.tyzdni pred tyzdnom som bola na poradni a som otvorena na spic prsta .. Prosim vas neviem ci uz som mala kontrakcie nepocitujem zatial nic :( vsade citam ako maju falosne kontrakcie a ja este nemam. :(

februar2017
13. nov 2016

@anulka1171 neboj sa. kontrakcie spoznas 😉 je to nieco uuuplne nove,co si este nemala. mne zacali kontrakcie dva dni pred porodom. ja som prveho 2 dni prenasala. aj po prichode do nemocnice a kontrakciach kazde 4 minuty som bola otvorena stale len 1cm. takze este mas cas. mozno budes tyzden prenasat. uvidis. hlavne klud. drzim palce

diablikovci
13. nov 2016

@anulka1171 ja som sa zobudila až na silne kontrakcie 🙂 presne 1:56 a to som isla na zachod a volala muzovi do roboty nech pride domov ze to prislo. Ja som cakala v sprche lebo mi kus uvolnovalo tie bolesti a o 2:30 prisiel domov o 3 sme boli v porodnici a 3:50 bola mala na svete. A kontrakcie kazdych 7min a potom 5 min. Ked som prisla tak ovorena na 7-8 palce a uz som isla a 3x som potlacila a mala bola vonku.

kachita
13. nov 2016

@diablikovci idealne!!! Zelam si podobny porod

anulka1171
13. nov 2016

@diablikovci tak takyto porod by chcela asi každá. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre