Som v 16. týždni a som otvorená na špičku prsta

kikusq_a18
9. máj 2017

Ahojte mamičky, dnes som bola na poradni som v 16tt+2d a doktor zistil že som otvorená na špičku prsta. Prosím Vás mala ste niektorá tiež takýto problém? A ako to u Vás dopadlo? Ďakujem a pekný večer ešte 🙂

kimi203
9. máj 2017

Ja v 20 otvorená na špičku a skrátený krcok. Poslala má na serklaz, odmietla som. Konzultovali som s viacerými lekármi.... Bola som na PN odvtedy, ale normálne som fungovala....Rodila som v 39. Týždni. držím palce.

kikusq_a18
autor
9. máj 2017

@kimi203 a ani hospitalizovaná si nebola? a ako reagovali lekári keď si to odmietla?

kimi203
9. máj 2017

@kikusq_a18 nebola som hospitalizovana. Ona ma vyšetrovania iba pohmatom, bola som v inom meste u odborníka, spravil mi vaginálne sono a že to nie je také strašné, mam sa šetriť... No po týždni lezania mi bolo ešte horšie, chrbtica, psychika, tak som začala normálne fungovať a všetko OK. Brucho mi síce trvdlo, ale vydržali sme do konca. Gynekologicku, kt má poslala na serklaz som zmenila...

kikusq_a18
autor
10. máj 2017

@kimi203 ďakujem za info, no dúfam aj ja že vydrží do konca...

veva82
10. máj 2017

@kikusq_a18 mne robili serklaz v 21tt a odlezala som si vela aj v nemocnici.Dokonca mi museli davat aj pesar nakolko ja som mala lievikove otvaranie krcka.Maly sa mi tlacil do porodnych ciest. Neviem ci by som riskovala predcasny porod. V 37tt mi stehy pustilia v 38tt som rodila. Ja som mala stale kontrakcie a take,ze uz 2x ma pripravovali na predcasny porod no nastastie po infuziach sa nerozbehol.

laura1804
10. máj 2017

Ja som otvorena od 19 tt, ale po tyzdni v nemocnici sa to stabilizovalo a tak som sla domov bez serklaze, lezala som doma do 28 tt, odvtedy fungujem v setriacom rezime. Mam vsak kamosku, co potratila v 20 tt, tak jej potom pri dalsich dvoch tehotenstvach robili serklaz a v pohode donosila do konca. Keby i lekari serklaz odporucili, rozhodne by som na to sla.

kikusq_a18
autor
10. máj 2017

@veva82 a to si bola prvorodička? Lebo doki sa ma pýtal či je to moje prvé dieťa že tento problém majú skôr viacrodičky

kikusq_a18
autor
10. máj 2017

@laura1804 a len si ležala? či nejaké domáce práce si si aj sama porobila?

laura1804
10. máj 2017

@kikusq_a18 prve dva tyzdne som sla len na vecko a sem tam prebalit prvorodenu, alebo jej nieco podat...obedy som.si objednavala...po troch tyzdnoch mi na kontrole povedali, ze stav sa nezhorsil, tak som tak hodinku, dve cez den porobila jednoduche prace, ako varenie, zehlenie, ale nic som nedvihala. Teraz uz fungujem normalne, som v 31 tt, ale ked mi tvrdne brucho, alebo tlaci panva, lahnem si na chvilu a stale nic nedviham...

kikusq_a18
autor
10. máj 2017

@laura1804 ďakujem

veva82
10. máj 2017

@kikusq_a18 nie,pri prvom tehu som ani nevedela ze som tehotna.Toto bolo moje druhe tehotenstvo. Nemala si predtym nejaky problem-kyretaz popripade nieco s krckom? Lebo ja som medzi prvym a druhym dietatkom 2x potratila a mala som aj zlu cytologiu tak mi robili konizaciu krcka.Preto u mna nastal problem s otvaranim.

kikusq_a18
autor
10. máj 2017

@veva82 v rokou 2015 som mala mimomaternicove a ohľadne krčka maternice tiež mám horšiu cytológiu a po šestonedelí mi chcú robiť konizáciu kedže predtým sa k tomu nejak nemali :/

bombonka
10. máj 2017

Ja som v 23 týždni a tiež mám tento problém.

timilv
10. máj 2017

Ja som v 26 týždni a tiež mám toto isté. Lekár mi nariadil prísny oddych- celé dni ležím- panvu mám mať vždy podloženú tak aby bola vyššie ako chrbát, resp. plecia pri ležaní na chrbte. Manžel mi nedovolí ani riad umyť 🙂
Dúfam, že sa to do najbližšej poradne nezhorší, lebo ležať do nemocnice sa mi veľmi nechce ísť, ak mám byť úprimná...

kikusq_a18
autor
10. máj 2017

@timilv mne nepovedal že mám mať vyššie nohy, len že mám oddychovať ...tak ani sama už neviem

bombonka
10. máj 2017

@timilv
@kikusq_a18 mne povedal ,ze mam viac oddychovať
Nič iné. Môžem aj cvičiť aj plavat povedal , tak si vyberte. Každý hovorí inak

kikusq_a18
autor
10. máj 2017

@bombonka mne povedal že ani prach utierať že ležať a na wc jedine isť..... a zas iné baby povedali že oni aj fungovali v domácnosti len v šetriacom režime

veva82
10. máj 2017

@kikusq_a18 takze mozes mat preto ten krcok slabsi,lebo pri kyrerazi ho na silu otvaraju.Inac ja ked som mala zlu cytolku mi dr kazal otehotnet.Zevraj tehotenstvom sa to upravi.Cakali sme 3mesiace no tak sa mi to zhorsilo ze som isla zo dna na den na konizaciu.Takze nech ti urobia kontrolnu cytologiu radsej

veva82
10. máj 2017

@kikusq_a18 podla mna zalezi aj na naleze a tuhosti krcka.Niekto moze viac,niekto nic. Ja aj ked som v nemocnici lezala,mohla som max na wc a do sprchy.Aj stravu mi nosili na izbu.Potom ma po 3tyzdnoch pustili domov a o 4dni som bola naspat.Cloveku to doma nedalo nic nerobit len lezat.Utrela som prach,navarila som si a poriadila kupelku a uz som isla.Potom ma uz 8 tyzdnov domov nepustili.Az v 36tt

timilv
10. máj 2017

@bombonka
@kikusq_a18
mne to lekár vysvetlil tak, že keď napríklad stojím tak sa malá tlačí smerom dole, čiže to môjmu otváraniu nepomôže... za to mám čo najviac takto ležať, aby malú gravitácia netlačila smerom dole. Príde mi to celkom logické, tak mu verím 🙂 a aj v nemocnici čo ležia baby s týmto tak ležia v podobnej polohe celý čas...
ale tak je pravda, že každý lekár niečo iné odporúča...

bombonka
10. máj 2017

@veva82 a Ty si mala aj bolesti ?
Lebo ja nie a keby mi nerobil ultrazvuk ani o tom neviem

veva82
10. máj 2017

@timilv aj ja som tak lezala 17tyzdnov.Presne aby dietatko nenaliehalo na krcok a nesposobilo otvaranie,vstupovanie do porodnych ciest,kontrakcie a nakoniec porod.A mne vzdy ta poloha pomohla,uvolnila mi tlak na krcok.

veva82
10. máj 2017

@bombonka vobec ma nebolelo,sem tam som mala take pichanie no brala som od 12tt magnezium.Bola som v 17tt na kontrole,tam vsetko ok a v 20tt som mala otvoreny krcok z vnutra.Keby mi nerobil sono tak sa na to nepride,lebo z vonka necitil ze sa otvaram.iba ze ma krcok 2cm namiesto 4cm

kikusq_a18
autor
10. máj 2017

@veva82 mne nerobili kyretáž.....mne to odstraňovali operačne-laparoskopicky, a aj mne tvrdil lekár že otehotnenie by tomu pomohlo a chodím aj do BA do NOU na kontroly teraz v tehotenstve že keby náhodou sa to zhoršilo...tak dúfam že aspoň to bude ok

kikusq_a18
autor
10. máj 2017

@timilv no ja som sa lekára na to pýtala či mám mať aj nohy vo zvýšenej a povedal že to netreba že malé sa netlačí dole...

bombonka
10. máj 2017

@veva82 a Ty máš aj tlak na krcok ? To cítiš? Lebo ja nič. Tiež sa otváram z vnútra.
Tak ja už neviem. Čím ďalej ležím tým mi je horšie. Jasne , ze idem aj na chvilu von s malou lebo musím. Lenže mne nepovedal vyslovene , že mám ležať. Iba sa šetriť

athenais24
10. máj 2017

Ja som to mala tiez.v 21tyzdni krcok 1,3 - v 22.tyzdni ma zasivali,potom som uz dokonca lezala.37+0 mi steh vybrali,lebo uz zarezaval a mala sa este ten narodila.Nepodcenujte to baby☺Ja som poctivo lezala a krcok sa mi aj tak skracoval

veva82
10. máj 2017

@bombonka ja som citila aj tlak.Mna keby nezasili tak nevynosim dieta.Lebo sa zvrtol v 23 tt dole hlavou a polohu uz nezmenil. V 33tt mi dali aj pesar a ten mi nalez zlepsil.Sice mi ho po tyzdni aj nieco vybrali lebo ho moje telo neprijalo no dr povedal ze mam najlepsi nalez od 21tt.Takze ma konecne v 36tt prepustali s dobrym nalezom. Teraz zas cakame babo tak som zvedava ako to bude pokracovat. O tyzden sme v "kritickom" tyzdni,to idem na ultrazvuk tak som zvedava.Ale zatial bolo vsetko ok.

bombonka
10. máj 2017

@veva82 a to sa Ti zlepšilo? Akože sa krcok natiahol ? Ci ako ?

veva82
10. máj 2017

@bombonka neviem.Asi maly tak uz potom hlavickou nenaliehal.Vytlacilo to hore,alebo neviem.Ja som to tak pochopila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre