Aké vyšetrenia ešte treba, aby sme našli príčinu neúspešného snaženia sa o bábo?

frida1990
26. sep 2021

Ahojte, Napadá vás aké ešte vyšetrenia by sa mali urobiť pri 2,5 ročnej snahe?
Máme za sebou:
*Hyfosy (ľavý nepriechodný, väčšinou však folikul býva na priechodnej strane)
*Spermiogram: podľa WHO normospermia ale sme blízko spodných hraníc (objem 1,5 ml, 25 miliónov na ml, progresívna pohyblivosť 32%, celková 50%, morfologia 11%), muža čaká ešte odber krvi - hormonálny profil
*Hormonálny profil u mňa v poriadku, cyklus pravidelný, ovulácia pravidelná
*Základná reproimunológia, mutácie, všetko negatívne (periférna krv na molekulovo-geneticke vyšetrenie, protilátky proti vajicku, geneticky podmienene zrážanie krvi, mutácie vytvárajúce zrazeniny, protilátky proti spermiam s rôzne iné, anti zona pellucida, rôzne iné veci - všetko ok)
*Čakám na výsledky z komplexnejšej hematologie, obaja ideme aj na genetiku
*Čakám na vyšetrenie štítnej žľazy.
Napadá vás ešte niečo? Reproimunológiu ešte zvažujeme ale keď tá základná reproimunológia bola ok tak sa u nás predpokladá že je to v poriadku. neviem ako ďalej pátrať, kde nájsť tú príčinu? lekári v CARe hovoria, že sa máme snažiť prirodzene, nevidia to na IVF, na to by som sa tak či tak necítila., maximálne tak IUI. Jedno IUI bezúspešne za nami.

miskamicha
26. sep 2021

@frida1990 rovili partnerovi v CAR aj halosperm - fragmentacia DNA spermii?

Co sa tyka hormon.profilu vysetrene bolo aj AMH?

Aky je vas vek? Podla WHO je to celkom ok spermiogram aj ked mnozstvo by mohlo byt aj vacsie.

Na genetike vacsinou nic nezistia a karyotyp je okej.

andreatytler
27. sep 2021

@frida1990 Ale ved je vela parov u ktorych nikdy nezistia pricinu neplodnosti.
To je blbost ze vam radia po 2.5 rokoch aby ste nadalej skusali prirodzene.
Chodte do ineho centra.

radanna11
27. sep 2021

@frida1990 My už jedno dieťa mame 7 ročne a podarilo sa nám na prvý raz , druhé dieťa sa nám nedarí už 2,5 roka a tiež mame všetky vyšetrenia v poriadku, doktor mi povedal aj že nás syn je jasný a hmotný dôkaz že ja a môj muž dokážeme mat spolu deti a aj napriek tomu všetkému nám nepovedali že ďalej skúšať prirodzene, hneď nás posielal do centra ale ja sa na to necítim psychicky ešte, mám 27 rokov tak som si dala rok ešte oddych od toho všetkého lebo už má z toho neúspechu bolelo srdce aj hlava všetko .
Držím palce len sa nevzdávať

petkasaurus
27. sep 2021

@frida1990 ahoj, niektorym tuto v diskusiach pozistovali potravinove intoleracie a po nasadeni diety otehotneli.. Hlavne lepok je zakerny.. Ja uz mam dietu 4 mesiac a zatial ale nic aj tak..

frida1990
autor
27. sep 2021

@miskamicha AMH mi robili je ok, a mužovi veru tie rozšírené spg vyšetrenia nerobili, ani nenavrhli, skúsim sa opýtať, ďakujem za tip. Vek ja 30 , muž 35

miskamicha
27. sep 2021

@frida1990 urcite si to ziadaj... dalej uz neviem...ak je vsetko ok a nedari sa zmente CAR. Vela robi aj psychika...cim viac na to tlacis tym je to horsie...poznam to aj ja. Ja uz som bola pred stimulkou na IVF...nejako som sa psychicky ukludnila,ze nam to moze pomoct... a bum pred konzultaciou v CAR som zistila ze som tehotna, jo zazrak lebo u mna zlyhavajuce vajecniky a manzel zly spermiogram,predtym 3x biochemicke.
Neupinat sa na to, je to tazke ked po babatlu tuzis ale moze to byt aj psychika... ak ty ovulujes kazdy mesiac, nesustred sa iba na to ze dbes musime lebo je ten spravny cas...ale majte styk kazdy druhy treti den cely cyklus...ale ozaj ze cely...

Suhlasim aj s prispevkom vyssie... vylucit celiakiu...
Po ovulacii dokazanej! By som nasadila vaginalny progesteron.

frida1990
autor
27. sep 2021

Ďakujem žienky

pramen32
4. okt 2021

@frida1990 ahoj no mne zistili na Hyfosy, že mam oba vajcovody nepriechodné. Preto som požiadala doktora Slezaka, ktorý je odborník o laparoskopiu. Bola som v Dunajskej Strede. Pri nej mi zistil, že vajcovody nám úplne priechodné ale našiel za maternicou ložisko endometriozy a to zevraj mohla byt príčina. Preto by som sa možno nechala vyšetriť laparoskopicky, hlavne ked máš jeden vajcovod nepriechodný. Teraz po operácii nám povedal ze mame určite skusat prirodzene.
Dokonca mam 3 kamarátky ktoré po laparo otehotneli.
Tiez mam za sebou všetky vyšetrenia ktoré sa robia a snažíme sa 3 roky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre