Aká dvojkombinácia je vhodná pre májové bábätko?

Zodpovedané
8. feb 2023

Ahoj,

chcela by som poprosiť o radu pri výbere kočíka. Hľadám dvojkombináciu: hlboká vanička + športiak.

  • Bábätko sa nám má narodiť koncom mája a nie som si istá, či na zimu už bude v športovej časti. Minimálne možno začiatok zimy bude ešte využívať vaničku.
  • Chcela by som radšej štvorkolku.
  • Výška v rodine sa pohybuje okolo 170 cm, výška rukoväte nemusí byť extra vysoká.
  • Bola by som rada za predĺženú striešku a väčší priestor v košíku.
  • Skladanie športiaka priamo s konštrukciou.
  • A hlavne, aby zvládol aj nejaký ľahší terén, poľnú cestu.
  • Cena do 800 eur.

Zatiaľ nám padol do oka kočík Moon Resea S Edition 2022, ktorý nám v predajni odporučili. Vizuálne sa mi páči, funkčne tiež. Len mám strach, či zvládne aj iný terén ako mesto. Zdal sa mi taký tvrdý, nikde odpružený a nie som si istá veľkosťou vaničky.

Ďakujem

Ahoj,

Tvoja neistota s vnútornými rozmermi hlbokej vaničky Moon Resea S Edition je opodstatnená. Vanička patrí k menším, čiže určeným pre deti narodené v zime a na jar. Tie už ďalšiu zimu trávia v športovej časti. Pre májové dieťa nie je veľkostne vhodná.

Moon Relaxx Edition má rozmerovo podstatne väčšiu hlbokú vaničku (80 x 31 cm). Oproti Resea S Edition je o 1 kg ľahší a po zložení skladnejší. Svojou teleskopicky nastaviteľnou rukoväťou v rozpätí od 98 do 111 cm sa oveľa viac hodí k Tvojej výške. Určite si ho pozri. Má aj citeľne mäkkšie odpruženie, ktoré je vhodné do mesta a aj na dedinu.

Čisté a elegantné línie podobné Relaxxu má aj dvojikombi kočík Kinderkraft Nea. Má naviac použité dvojité odpruženie bezúdržbových kolies. Vnútorný rozmer hlbokej vaničky je
80 × 40 cm. Šírka je pre Teba podstatná, pretože ju využiješ pri 6-mesačnom dieťati, ktoré ukladáš do vaničky vo fusaku. O kočíku Nea som napísala krátky podrobný článok, ktorý si môžeš prečítať pre inšpiráciu.

Cenovo drahšími podobnými modelmi sú Joolz Geo3 Mono, Easywalker Jimmey alebo aj Easywalker Harvey3 Premium.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally