Aká dvojkombinácia zvládne náročnejší terén?

Zodpovedané
13. apr 2022

Ahoj,

vyberáme kočík v dvojkombinácii, ktorý zvládne náročnejší terén, časté a jednoduché skladanie.
Ideálne by mal byť teda skladný, ľahký a umožňovať obojsmernú jazdu pri športiaku. Čakáme letné bábätko.

Váhame medzi kočíkmi:

Ktorý z nich je najlepší?

Máš aj iný návrh?

Ďakujem

Ahoj,

z Tvojho výberu odporúčam jednoznačne Thule Urban Glide 2. Do náročnejšieho terénu je najvhodnejší vďaka veľkým nafukovacím kolesám s kvalitným odpružením. Poteší aj ručná brzda, vďaka ktorej si môžeš kočík ľahko pribrzdiť pri jazde z kopca alebo v náročnejšom teréne. Hoci je to trojkolka a pôsobí „robustne“, tak je veľmi stabilná a má ľahkú hmotnosť (11,5 kg). Skladanie je tiež veľmi jednoduché.

Ak by si predsa len dávala prednosť obojsmernému športiaku, tak odporúčam TFK Mono. Je teda už ťažší, ale skladá sa aj veľmi dobre. Oproti Thule má väčšie rozmery športového sedenia. Má hlbokú vaničku, ktorú je možné jednoducho prerobiť aj na obojsmerný športiak pre menšie dieťa (cca do 1,5 roku veku).

Obidva kočíky majú vysokú nosnosť a bezkonkurenčné jazdné vlastnosti v teréne.

Čo sa týka Noordi Fjordi aj Tutis Uno3+, tak sú to podobné kočíky. Majú veľmi dobré odpruženie a kolesá plnené gélom. Terénom síce prejdú, ale nebude to ľahké ako u trojkoliek. Z týchto dvoch odporúčam o niečo viac Tutis Uno3+ z dôvodu ľahšej hmotnosti. Tú pri častom skladaní pocítiš. Navyše má zvýšenú nosnosť u športiaka.

Ďalej odporúčam aj kočíky značky Moon s nafukovacími kolesami, ktoré patria k tým ľahším kočíkom. V lete oceníš aj ich dobre odvetrávanú vaničku s kvalitným matracom.

Viac som ich rozobrala v tejto otázke v poradni, tak sa na ňu pozri. Možno ťa niektorý z kočíkov zaujme.

Konkrétne sú to tieto modely.

Za zmienku stojí aj Baby Design Husky XL, ktorý má tiež nafukovacie kolesá a dobré jazdné vlastnosti.

Ak bude náročnejší terén prevládať pri prechádzkach, tak najlepšou voľbou bude trojkolka Thule Urban Glide 2 alebo TFK Mono.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia