Aká otočná alternatíva existuje ku kočíku Baby Jogger City Mini GT2?

Zodpovedané
13. máj 2022

Ahoj,

potrebujeme vaničku + športový kočík.

Hlavné podmienky:

  • čo najnižšia váha,
  • vhodný aj do terénu (lesné + poľné cesty, ale žiaden extrém),
  • čo najmenšie rozmery (aj do MHD).

Jednoznačne najlepšie mi vychádza Baby Jogger City Mini GT2, avšak nie som stotožnená s neotočnou športovou časťou.

Existuje alternatíva s rovnakými vlastnosťami s otočnou športovou časťou?

Buď dvojkombi alebo kľudne športový s možnosťou dokúpenia vaničky.

Ďakujem

Ahoj,

Baby Jogger City Mini GT2 je super voľbou, aj keď chápem, že pre menšie dieťa je neotočné sedenie nepraktické.

Najviac odporúčam Bugaboo Fox 3, ktorý patrí k najľahším kombinovaným kočíkom (10 kg). Sedenie má korýtkové, ale je veľmi priestranné, rovnako ako hlboká vanička. Oceníš aj naozaj dlhú predlžovaciu striešku a veľký výber farebných variantov, takže si kočík plne prispôsobíš svojmu vkusu. Jazdné vlastnosti sú veľmi dobré aj v teréne, a to vďaka bezúdržbovým kolesám s odpružením, ktoré sa dajú nastaviť aj do režimu dvoch kolies (v prípade ťažšieho terénu, do schodov).

Môžeš si k nemu dokúpiť aj podvozok Bugaboo Runner a budeš mať tak trojkolku s otočným sedením.

Ďalej to môže byť aj Britax Strider M, ktorý má rovnakú hmotnosť a dobrú skladnosť. Kolesá má tiež kvalitné gumové. Sú zároveň bezúdržbové a vhodné aj do terénu. K tomu má centrálne odpruženie, ktoré tlmí nárazy a vďaka ktorému je možné kočík ľahko hojdať.

Variantom by mohol byť aj Valco Baby Snap Ultra Trend, ak k nemu dokúpiš nafukovacie kolesá.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia