Aké golfky majú dlhú chrbtovú opierku?

Zodpovedané
17. mar 2022

Ahoj,

zháňam pre syna (1,5 roka) športový kočík typu golfiek. Chcem, aby bol skladný, ľahký a ľahko skladateľný. Ďalej by mal mať dlhú chrbtovú opierku, aby sa v ňom mohol syn aj vyspať. Je dlhý po mne.

Súčasné golfky majú 43 cm chrbtovú opierku a hlavu už má nad. Takže ideálne okolo tých 50 cm, aby mu vydržal do konca kočíkovania. Váhu by som chcela ideálne do 8 kg.

Aké golfky mi poradíš?

Ďakujem

Ahoj,

najväčšie rozmery ponúknu Baby Jogger City Mini2 4 (ktorý má ale už skoro 9 kg) a Babystyle Oyster Zero. Okrem dlhšej chrbtovej opierky majú aj dlhú ložnú plochu. Oyster je úžasne priestranný aj na šírku (41 cm). Pohodlne sa v nich teda vyspia aj väčšie deti.

Dlhú chrbtovú opierku má tiež napríklad Easywalker Jackey. Nájdeš u neho aj super vychytávku, kedy sa aktivovaním doskladá sám. Na svoj typ je mäkko odpružený, takže ovládanie aj celková jazda je naozaj ľahká a príjemná.

To isté ponúka aj model Inglesina Maior, ktorý má nezvyčajne veľké kolesá a tiež dobré odpruženie. Obidva kočíky majú možnosť jednoduchého polohovania, ktoré zvládneš jednou rukou a nechýba ani úplný ľah.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znovu napísať

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia