Aké sú rozdiely medzi kočíkom Maxi-Cosi Plaza+ a Joolz Day+?

Zodpovedané
9. máj 2022

Ahoj,

páči sa mi kočík Maxi-Cosi Plaza+.

Aký je v porovnaní s kočíkom Joolz Day+?

Hľadám skôr mestský, ľahký, skladný, šikovný a praktický kočík. Budem ho často skladať do kufra auta. Vanička musí byť skladná a ľahká. Chcem čo najľahšie skladanie jednou rukou.

Ďakujem

Ahoj,

Maxi-Cosi Plaza Plus pridáme do našej Kočíkopédie čo najskôr! 🙂

Oproti Joolz Day+ sa líši hlavne o niečo menšou hmotnosťou, výrazne nižšou cenou, jednoručným skladaním a vyššie položeným nadstavbám, takže je kočík vhodný aj pre vysokých rodičov. Pri hlbokej vaničke mu chýba panoramatické okienko, ale rozmerovo je o niečo širší (38 cm), dĺžka je potom rovnaká (79 cm). Celková váha vaničky je o pol kg ľahšia, má 4 kg. Športový sedák má výhodu v polohovateľnej opierke nožičiek, u Day+ si ju dokážeš akurát predĺžiť. Výhodou je aj jeho hmotnosť. Má len 10,9 kg (s vaničkou má 12,5 kg) a ďalej potom zloženie jednou rukou so sedákom nasadeným v smere jazdy.

Pokiaľ Ti ide o jednoručné skladanie, priestrannejšiu hlbokú vaničku a aj celkovo ľahší kočík kvôli cestovaniu a skladaniu, tak lepšou voľbou bude Maxi-Cosi Plaza Plus.

A odporúčam aj model Easywalker Harvey3, u ktorého nájdeš tiež jednoručné skladanie a ľahkú hmotnosť. Navyše má výhodu v tom, že sa dá prerobiť aj na súrodenecký kočík.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia