Ako športový otočný kočík je vhodný pre dlhšie dieťa?

Zodpovedané
15. okt 2021

Ahoj,

hľadám športový kočík pre 8 mesačnú dcérku, ktorá je dlhšie dieťatko na svoj vek. Potrebovala by som, aby sedačka išla do úplného ľahu a plusom by bolo, keby bola otočná do oboch smerov.

Zároveň hľadám niečo dobre odpružené s kolieskami vhodnými aj na rozbité chodníky a občasne vyšľapané chodníčky.

Mala som vyhliadnutý kočík Mamas and Papas Ocarro, ale dočítala som sa, že práve kolieska sú na tomto kočíku často reklamované.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

keďže si neuviedla cenu, tak navrhnem aj drahšie kočíky. Nebudem Ti však ponúkať iba 700 eurové kočíky.

Určite si pozri Easywalker Rudey, ktorý sa môže pochváliť dlhou ložnou plochou, vysokou váhovou kapacitou až 22 kg, výškovo nastaviteľnou strieškou. Tá aj napriek ne-XL rozmerom dokáže chrániť plnohodnotne priblížením sa k dieťatku. Samozrejmosťou je aj polohovanie do úplného ľahu. Opierka nôh umožňuje jej predĺženie pre nôžky staršieho dieťatka.

Easywalker Rudey

Odporúčam aj model Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3. Je to otočný model, ktorý prináša zvýšené pohodlie prostredníctvom citeľnejšieho, pohodlnejšieho odpruženia, mäkšieho a kvalitnejšieho sedáku s vložkou a tiež striešky so spevneným šiltom. Ponúka jedno z najpriestrannejších otočných sedadiel na trhu a dá sa sklopiť až do ľahu. Jeho XXL strieška ochráni pred slnkom či dažďom. V horúcich dňoch na nej môžeš naviac odzipsovať vetraciu časť.

Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3

Ďalším modelom je Moon ReSea Sport. Jeho konštrukcia je naviac odpružená, čo spolu s odľahčenými gumenými kolesami umožňuje prejsť aj popraskanými chodníkmi či inými nerovnosťami. Sedadlo dokážeš otáčať a polohovať v oboch smeroch až do ľahu.

Moon ReSea Sport

Nakukni aj na Zopa Move. Je ľahký a skladný. Rám je síce mestský, ale pre hladšiu jazdu vybavený odpružením tlmiacim nárazy a zadnými väčšími kolesami. Všetky kolesá sú gumové. Výhodou je aj teleskopicky nastaviteľná rúčka a priestranný nákupný košík.

Zopa Move

A ako posledný model odporúčam Nuna Triv. Je to relatívne ľahký a kompaktný model, konštrukcia je vybavená menšími kolesami. Sú však dostatočne hrubé a odolné na to, aby prekonali všetky klasické nástrahy mestskej jazdy. Okrem toho je kočík vybavený klasickým individuálnym odpružením, ale i špecifickým odpružením pod sedadlom, vďaka ktorým bude pre dieťatko jazda hladšia aj na nerovnom teréne.

Nuna Triv

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kočikopédiu a môj login (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally