Ako vybrať najlepší kočík?

Zodpovedané
13. mar 2023

Ahoj,

zháňam športový kočík pre našu 16-mesačnú dcérku. Značiek a typov je veľmi veľa a ja sa neviem rozhodnúť.

Ako vybrať najlepší kočík?

Kočík musí byť ľahko zložiteľný. Musí mať dosť miesta pre dieťa a nemôže byť ťažký. Potrebujem ho nosiť po schodoch. Dôležitá je strieška, ktorá sa dá čo najviac stiahnuť.

Páči sa mi Britax B-Agile a Petite&Mars Street.

Ďakujem

Ahoj,

nájsť správnu a hlavne jednoznačnú odpoveď na Tvoju otázku nie je jednoduché.

V prvom rade je potrebné stanoviť si kritériá výberu. Najdôležitejším kritériom je určenie terénu, v ktorom sa budeš s kočíkom najčastejšie pohybovať. Niekedy to však nie je ľahké. Väčšina mamičiek chce kočík, ktorý prejde všetky druhy terénov. Mamičky zároveň očakávajú ľahkosť a spratnosť.

Pri kočíkoch platí jedno zásadné pravidlo: Čím náročnejší a zložitejší terén má prejsť, tým bude váha kočíka väčšia a v kufri auta zaberie viac miesta.

Britax B-Agile M a Petite&Mars Street+ sú kočíky, ktoré sa už výrobcami nevyrábajú. Je dôležité si uvedomiť, že nájsť na ne náhradné diely bude čoraz ťažšie. Veľkosťou sedadiel, váhou a rozmermi po zložení sú si veľmi podobné. Takže je vlastne jedno, ktorý z nich si vyberieš.

Odporúčam Ti pozrieť si model Carrello Bravo Plus. Je pokračovacím športovým kočíkom určeným pre rodičov, ktorí sa pohybujú po meste a aj po nerovných cestách dediny. Nízka váha (9,9 kg) a výborná manipulovateľnosť umožňujú ovládanie jednou rukou. V prípade častého cestovania autom či potreby každodenné skladanie kvôli úschove kočíka zaujme jednoručným zložením a rozložením spolu s nadstavbou umiestnenou na konštrukcii.

Prípadne zváž kúpu modelu MoMi Estelle Dakar. Ten je vhodný ako na cestovanie a časté presuny autom, tak aj ako mestský kočík pre staršie dieťa, ktorému vďaka svojej priestrannosti vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. Jeho praktická rukoväť umožňuje ľahký presun a ťahanie za sebou.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally